آرژانتین در مقدماتی جام جهانی روسیه، برابر پرو متوقف شد و با توجه به پیروزی شیلی به رتبه ششم سقوط کرد و از شانس مجدد نیز فاصله گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج، پنجشنبه و بامداد جمعه دیدارهای حساس مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه در منطقه آمریکای جنوبی برگزار شد که در مهمترین بازی آرژانتین به مصاف پرو رفت. آلبی سلسته باز هم در گلزنی ناکام بود و این دیدار بدون گل به پایان رسید.

شاگردان خورخه سامپائولی که در دو بازی اخیر این رقابت‌ها نیز در گلزنی ناتوان بودند موقعیت‌های گل این بازی را نیز از دست دادند تا از جام جهانی دور تر شوند. باز هم حضور لیونل مسی به آرژانتین کمک نکرد و این تیم به رتبه ششم سقوط کرد. آلبی سلسته در هفته آخر باید اکوادور را شکست دهد تا بتواند در شانس مجدد به حضور در جام جهانی امیدوار باشد. 

در دیگر بازی مهم اروگوئه برابر ونزوئلای حذف‌شده قرار گرفت و این دیدار نیز بدون گل به پایان رسید.

کلمبیا تیم چهارم جدول برابر پاراگوئه شکست خورد و در هفته آینده صعودش را قطعی خواهد کرد. این دیدار با پیروزی دو بر یک پاراگوئه پایان یافت. رادامل فالکائو در دقیقه 79 دروازه تیم مهمان را باز کرد اما اسکار کاردوسو و سانابریا با گلزنی در دقایق پایانی شانس حضور در جام جهانی را برای پاراگوئه حفظ کردند.

شیلی نیز توانست با شکست اکوادور به صعود به جام جهانی امیدوار باشد و حذف حریفش را رقم بزند. این بازی با نتیجه دو بر یک به نفع لاروخا پایان یافت. ادواردو وارگاس در دقیقه 22 گل نخست بازی را به ثمر رساند اما رومیرو ایبارا بازی در دقیقه 84 مساوی کرد. با این حال تنها دو دقیقه بعد الکسیس سانچس پیروزی شیلی را رقم زد. لاروخا توانست با این برد 26 امتیازی شود و به رتبه چهارم صعود کند. این اتفاق باعث شد آرژانتین یک پله دیگر سقوط کند و در رتبه ششم جای بگیرد.

در نخستین بازی این رقابت‌ها برزیل برابر بولیوی قرار گرفت که این دیدار نیز بدون گل به پایان رسید.

در این شرایط صعود دیگر تیم‌ها به جز  برزیل در هفته آخر مشخص خواهد شد و شش تیم برای حضور در جام جهانی تلاش خواهند کرد. در منطقه آمریکای جنوبی چهار تیم نخست به صورت مستقیم به جام جهانی صعود می‌کنند و تیم پنجم در شانس مجدد به مصاف نماینده اقیانوسیه یعنی نیوزلند خواهد رفت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج