حسین هاشمی تختی نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در نشست با سرپرست، معاونین و مسئولین بهزیستی هرمزگان و شهرستان بندرعباس ضمن تبریک فرارسیدن سال نو و تقدیر از تلاش‌های مجدانه بهزیستی در استان بیان کرد: چنانچه بخواهیم آسیب‌های اجتماعی را به‌تناسب اهمیت آن‌ها اولویت‌بندی کنیم، اولین و درواقع مادر تمام آسیب‌های اجتماعی «اعتیاد» است.

به گزارش خبرگزاری موج؛ حسین هاشمی تختی اظهار کرد: اعتیاد در رشد آسیب‌های اجتماعی به‌شدت هم‌افزایی دارد و سرقت، طلاق، مفاسد اخلاقی، شرارت و... از آن سرچشمه می‌گیرند.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس، با اشاره به اینکه باید از تمام ظرفیت‌های موجود برای آگاه‌سازی و پیشگیری از بروز معضل اعتیاد و دیگر آسیب‌های اجتماعی بهره برد افزود: آمار و اطلاعات موجود حاکی از آن است که تلاش‌های صورت گرفته در حوزه مبارزه با مواد مخدر کافی نبوده و باید بیش از گذشته تلاش نمود و هرگونه اظهارنظر درباره این پدیده را باید با رجوع به واقعیات موجود در جامعه مورد تحلیل قرارداد.

 نبود شغل یکی از علل اصلی بروز بسیاری از مشکلات اجتماعی است

حسین هاشمی تختی بیکاری و عدم اشتغال را دیگر مشکل جامعه عنوان کرد و گفت: یکی دیگر از علل اصلی بروز بسیاری از مشکلات اجتماعی، نبود شغل و گسترش بیکاری در جامعه است و این ناتوانی در خلق شغل به دنبال عدم برنامه‌ریزی مناسب ایجادشده است.

وی پیشنهاد داد: در سال جاری جلساتی فصلی و تخصصی با حضور کارشناسان بهزیستی برگزار و بررسی لازم در خصوص راهکارهای پیشگیری از بروز و شیوع آسیب‌های اجتماعی صورت گیرد.

هاشمی تختی در ادامه توصیه کرد: باید با تعامل و همیاری هم در جهت بهتر زیستن افراد تلاش کنید و ما نمایندگان مردم در مجلس همواره پشتیبان و همراه شما در هموار نمودن این مسیر خواهیم بود.

غلامحسین رنجبر سرپرست بهزیستی هرمزگان نیز با برشمردن فعالیت‌های بهزیستی در خصوص فعالیت‌های صورت گرفته در دفاتر مختلف حوزه‌های تخصصی پیشگیری، امور اجتماعی، توان‌بخشی و مشارکت‌های مردمی توضیحاتی ارائه نمود.

وی توسعه مراکز ارائه خدمات بهزیستی ازجمله مرکز روزانه نگهداری سالمندان را از نیازهای استان و برنامه‌های بهزیستی هرمزگان در سال جاری عنوان کرد.

باید 3 درصد از سهم استخدام های دولتی به معلولین اختصاص یابد

رنجبر تعداد اشتغال پایدار ایجادشده در سال گذشته را 1224 مورد و بالاتر از تعهد استانی بهزیستی (650 مورد) اعلام کرد و افزود: یکی از مشکلات معلولین بحث اشتغال بوده و بر اساس قانون باید 3 درصد از سهم استخدام دستگاه‌های دولتی به معلولین اختصاص یابد که متأسفانه به دلیل عدم اجرای کامل این قانون مشکل اشتغال معلولین همچنان پابرجاست.

وی در ادامه پیشنهاد الزام قانونی شرکت‌های دولتی برای اختصاص سهمیه 3 درصد از استخدام معلولین را مطرح و خواستار پیگیری نمایندگان مجلس در این خصوص شد.

سرپرست بهزیستی هرمزگان با عنوان کردن اینکه تاکنون 1031 واحد مسکونی مددجویی واگذار گردیده است خواستار همراهی مسئولین استان در رفع مشکل مددجویان در تأمین سهم آورده مسکن از محل اعتبارات استانی و مشارکت خیرین شد.

به گزارش موج؛ در ادامه این نشست که در محل شیرخوارگاه الزهرا شهرستان بندرعباس برگزار شد حسین هاشمی تختی از بخش‌های مختلف مرکز بازدید و با خدمات ارائه‌شده به کودکان آشنا شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج