English

جاده چالوس تابلویی از جاذبه های تاریخی، طبیعی و فرهنگی برای مسافران نوروزی

جاده چالوس درحقیقت تابلویی از جاذبه های تاریخی، طبیعی و فرهنگی است، جلوه هایی که گردشگران برای دیدن آنها در ایام نوروز سختی این راه کم عرض و کوهستانی را به جان می خرند.

جاده چالوس تابلویی از جاذبه های تاریخی، طبیعی و فرهنگی برای مسافران نوروزی

به گزارش خبرگزاری موج، جاده چالوس یکی از مهم ترین قطب های گردشگری ایران است و به علت برخورداری از مناطق و اماکن دیدنی موجود دراین مسیر ارتباطی، به عنوان چهارمین جاده زیبای دنیا از آن توصیف می شود.

جاده تاریخی که همچون گوهری درخشان برتارک زیبایی ها ی طبیعت این منطقه می درخشد و در سلسله جبال البرز تا پیچ و خم های متعدد در دل کوه و زیبایی های بکر طبیعی تا سفری خیال انگیز را برای مسافران رقم زند.

شمار زیادی از از مردم کشور در طول سال به ویژه روزهای نوروز جاده کرج - چالوس را برای عبور به سمت شمال کشور برمی گزینند، بدون اینکه چندان توجهی به زیبایی های طبیعی واقلیم شورانگیز این جاده داشته باشند، غافل از اینکه این جاده بهشتی پنهان درکوه های البرزمرکزی است.

جاده چالوس درحقیقت تابلویی از جاذبه های تاریخی، طبیعی و فرهنگی است، جلوه هایی که گردشگران برای دیدن آنها در چهار فصل سال سختی این راه کم عرض و کوهستانی را به جان می خرند.

کندوان، هفت برادران، پیچ هزارچم، رودخانه چالوس، کوه های سربه فلک کشیده که به طور همزمان سرسبزی و سفیدی برف را می توان در این جاده مشاهده کرد، تونل های زیبا و روستاهایی با طبیعت سحرانگیز پیرامون آن تنها بخشی از جذابیت های این جاده است.

چالوس

آبشار هریجان، بوستان جنگلی فین، سد و آبشار طبقاتی زوات، مرداب هسل، ساحل رادیو دریا، تفرجگاه ساحلی نمک آبرود، کاخ چای خوران، بقعه امامزاده فضل و فاضل (ع ) و ده ها مورد دیگر از جاذبه های گردشگری در شهرستان چالوس وجود دارد که هر ساله بویژه در نوروز گردشگران زیادی را به سوی خود فرا می خواند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه