موج
کدخبر : ۳۹۵۶۰۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-395604

وزیر جهاد کشاورزی:

ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی گفت: بنابر پیگیری های صورت گرفته از امروز مشکل ارز کالاهای رسوبی در گمرکات کشور برطرف می شود.

به گزارش خبرگزاری موج،  سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی درباره ذخیره کالاهای اساسی در کشور اظهار کرد: با دستور رئیس جمهور و همکاری بانک مرکزی تلاش کردیم که ذخایر راهبردی را به حد مناسب برسانیم تا مشکلی در زمینه تأمین کالاهای اساسی نداشته باشیم.

او افزود: از روز شنبه تزریق برنج خارجی به بازار شروع شده و قطعاً در حوزه برنج خارجی و قیمت آن شرایط را به صورت مناسب نگه خواهیم داشت؛ در برنج ایرانی به دلیل خشکسالی امسال کاهش تولید داشتیم که موجب شده نوسان در قیمت به وجود بیاید، ولی قطعاً در حوزه برنج خارجی به اندازه کفایت ذخایر برنج وجود دارد و شرکت بازرگانی دولتی هم از روز شنبه توزیع را در بازار شروع کرده است و این کار را برای تنظیم بازار ادامه خواهیم داد.

ساداتی نژاد با اشاره به تولید گندم بیان کرد: امسال به دلیل خشکسالی کاهش تولید گندم داشتیم که تأمین و خرید آن را انجام دادیم و مشکلی هم تا پایان سال در خصوص گندم نخواهیم داشت.

وزیر جهاد کشاورزی درباره موضوع نهاده‌های دامی و مرغ گفت: در حال حاضر با کمک وزارت راه و شهرسازی، رسوب‌های گمرک را ترخیص می‌کنیم و روند نهاده‌ها و تاخیرهایی که در سامانه بازارگاه وجود داشته را با تأمین نهاده کاهش می‌دهیم و تلاش می‌کنیم از مهر به بعد این روند و تأخیر به حداقل ممکن برسد و مرغداران با خیال آسوده تولید را انجام دهند.

او ادامه داد: اعتقاد داریم که بازار، بازار رسانی و تنظیم بازار به دست خود تشکل‌ها باید صورت بگیرد و  باید در سیاست گذاری ها، تصمیم گیری‌ها و تنظیم بازار از آن‌ها استفاده خواهیم کرد.

ساداتی نژاد درباره قیمت گوشت قرمز هم افزود: تمهیداتی را درباره تأمین گوشت قرمز و خرید دام‌های داخلی با شرکت پشتیبانی امور دام داریم که به زودی اعلام خواهیم کرد.

وزیر جهاد کشاورزی در پایان درباره میزان رسوب کالاهای اساسی در گمرکات و بنادر گفت: در حال حاضر یک و نیم میلیون تن رسوب کالا داریم که با کمک وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری اقدام به ترخیص کردیم و یک بخشی از این کالاهای رسوبی، کالاهایی بودند که مشکل تأمین ارز داشتند که با تصمیمی که در دولت گرفته شد، راه تأمین ارز آن‌ها باز شده و از روز چهارشنبه (امروز) با پیگیری وزارتخانه مشکل ارز آن‌ها هم بر طرف خواهد شد؛ این کالاها شامل کالاهای اساسی، نهاده‌های دامی‌، کنجاله سویا، ذرت و جو بوده است که با تخصیص ارزی که انجام گرفته این روند تسریع خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`