موج
کدخبر : ۴۰۱۲۸۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-401287

مدیرکل گمرکات استان:

مدیرکل گمرکات استان ایلام گفت: مرز تجاری و بین المللی مهران که از اوایل هفته جاری تا صبح امروز به علت برگزاری انتخابات پارلمانی در کشورعراق بسته شده بود، فعالیت دوباره خود را آغاز کرد.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، روح الله غلامی مدیرکل گمرکات استان ایلام افزود: بر اساس تصمیم دولت عراق و به دلیل برگزاری انتخابات پارلمانی در این کشور، ورود و خروج کالا طی روزهای 17 و 18 مهرماه جاری از مرز مهران ممنوع اعلام شد.

وی با بیان اینکه فعالیت تجاری از مرز بین المللی مهران از صبح امروز فعالیت دوباره خود را بعد از 2 روز وقفه از سر گرفت، اظهار داشت: مرز مهران به دلیل امنیت و کوتاهی مسافت یکی از مرزهای پرتردد کشور برای تجارت کالا و سفر به عتبات عالیات است.

مدیرکل گمرک ایلام به صادرات کالا از مرز مهران در سال جاری اشاره و تصریح کرد: 466 میلیون دلار کالا در 6 ماهه نخست سال جاری به وزن 914 هزار تن به کشور عراق صادر شده که این میزان صادرات کالا به لحاظ وزنی 178  درصد و به لحاظ ارزش دلاری 155  درصد در مقایسه با سال گذشته رشد داشته است.

غلامی با اشاره به اینکه در سال گذشته در مجموع 553  میلیون دلار کالا به کشور عراق صادر شده است، خاطرنشان کرد: روزانه 3 تا 4 میلیون دلار صادرات در مرز بین المللی مهران انجام می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`