موج
کدخبر : ۳۹۰۳۰۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-390302

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران خبر داد:

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: تفاهم‌نامه همکاری مشترک فی مابین اداره کل آموزش و پرورش مازندران و شرکت آب و فاضلاب استان منعقد شد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، علیرضا سعدی پور در آیین انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک بین ادارات کل آموزش و پرورش، آب و فاضلاب و منابع طبیعی و آبخیزداری استان، آموزش و پرورش را پایه و اساس حفظ منابع طبیعی دانست و اظهار داشت: فرهنگ استفاده درست از منابع طبیعی باید از سطوح پایین تر در مدارس آغاز شود.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش مازندران با 558 هزار دانش‌آموز و حدود 40 هزار فرهنگی می تواند پایه گذار ترویج فرهنگ استفاده صحیح از مواهب الهی منابع طبیعی آب آبادانی و محیط زیست باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: به منظور نهادینه سازی و گسترش فرهنگ مصرف بهینه آب میان نسل جدید و آینده ساز کشور و بهره گیری اثربخش از کودکان و نوجوانان در ایفای نقش و ترویج فرهنگ صرفه جویی این تفاهم‌نامه دوجانبه همکاری منعقد می گردد.

وی افزود: این تفاهم نامه با هدف آگاهی بخشی و ارتقاء دانش کودکان و نوجوانان نسبت به مقوله مدیریت مصرف آب با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و آموزشی، تدوین و انتشار محتوای آموزشی متناسب با گروه هدف، حفظ سلامتی مخاطبان و شکست زنجیره انتقال ویروس کرونا و آموزش توأمان فرزندان خانواده با توجه به مشارکت آنها در فرایند آموزش مجازی و آموزش‌های همگانی منعقد می‌شود.

سعدی پور بیان داشت: از جمله موضوعات مدنظر در این تفاهم‌نامه، بهره گیری از توان، تجربیات، امکانات حضوری و مجازی و ظرفیت‌های آموزشی و فرهنگی آموزش و پرورش برای آگاهی بخشی به کودکان و نوجوانان درباره ارزش آب و اهمیت مدیریت مصرف بهینه این نعمت الهی است.

وی تولید محتوای فرهنگی هنری و ادبی در قالب های مختلف به خصوص کتاب، قصه، شعر، موشن‌گرافی، اینفوگراف، کلیپ و دیگر آثار فاخر با موضوع بهینه سازی مصرف آب توسط اداره آموزش و پرورش را اقداماتی تأثیرگذار در این مقوله دانست و افزود: آشنا نمودن دانش آموزان به عنوان آینده سازان کشور نسبت به مسائل و چالش‌های بخش آب و انتقال این فرهنگ در سطح خانواده‌ها و تغییر نگرش نسبت به مصرف آب بخش دیگری از این همکاری دو جانبه است.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به ظرفیت بالای تشکل‌های دانش‌آموزی گفت: با همکاری سازمان دانش آموزی تعدادی از دانش آموزان علاقه مند به شرکت در دوره‌های آموزشی سازگاری با کم آبی به‌ عنوان مروجین فرهنگ مصرف بهینه آب در مدرسه و کلاس درس تحت عنوان همیار آب انتخاب شده و انتقال آموزش های مربوط به حوزه آب و مدیریت مصرف در جلسات آموزشی اولیاء و مربیان مدارس و ایجاد بستر لازم برای تشکیل گروه خیرین آب انجام می پذیرد.

وی با بیان اینکه عظیم اپلیکیشن شاد ظرفیت عظیمی است و کانال مجازی «گهواره فیروزه‌ای» ایجاد می شود ابراز داشت: در این کانتل، آثار فاخر فرهنگی و هنری دانش‌آموزان در حوزه مسائل محیط زیست، آب و منابع طبیعی بارگذاری شده و طی جشنواره‌ای مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت و اختصاص بخشی از مسابقات فرهنگی هنری مدارس به موضوع اهمیت آب و مدیریت مصرف نیز در دستور کار آموزش و پرورش قرار دارد.

سعدی پور خاطرنشان ساخت: بسیار خوش‌بین هستیم که بتوانیم درباره زمین و منابع طبیعی اتفاقات خوبی را رقم زده و فرهنگ های جدیدی را در جامعه ایجاد کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`