موج
کدخبر : ۳۴۵۹۳۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345938

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم گفت: توسعه و اصلاح شبکه‌های آب روستایی، احداث 27 کیلومتر خط انتقال و ساخت 3 هزار و 250 مترمکعب مخزن آب روستایی از جمله طرح‌های اجرا شده از محل این اعتبارات است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، علی جان صادق پور   مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان در ششمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان که با حضور استاندار، نمایندگان قم در مجلس شورای اسلامی و سایر مدیران استان در سالن کرامت استانداری قم برگزار شد، ضمن تشریح راهبردهای سند چشم‌انداز شرکت آب و فاضلاب در بخش آب روستایی، به ارائه گزارشی در خصوص عملکرد اعتبارات بخش روستایی در سال 98، وضعیت اعتبارات سال 99 و ظرفیت‌های قانونی، تبصره‌ها و پروژه‌های پیوست یک قانون بودجه پرداخت.

وی با اشاره به عملکرد و برنامه‌های پیش روی آبفای استان در بخش آب روستایی گفت: در حالی که میانگین شاخص درصد جمعیت تحت پوشش آب در روستاهای کشور 85 درصد است، این شاخص در استان قم بالاتر از میانگین کشوری به 96 درصد رسیده است.

رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم شاخص بهره‌مندی از آب آشامیدنی سالم را نیز در روستاهای استان 87 درصد اعلام کرد و اظهار داشت: این شاخص در کشور 76 درصد است که در این زمینه نیز با اقدامات و فعالیت‌های صورت گرفته، استان قم بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

وی یادآور شد: استان قم به عنوان نخستین استان کشور بخشی از جمعیت روستایی استان را تحت پوشش شبکه دفع بهداشتی فاضلاب قرار داد.

وی جایگزینی سامانه‌های کلرزنی گازی با سامانه‌های کلرزنی آب ژاول، تجهیز تمامی مخازن روستایی به شیر برداشت و شستشوی مخازن، توسعه تله متری و تله کنترل تأسیسات مجتمع‌های روستایی و ... از جمله برنامه‌های سال جاری آبفای استان برشمرد.

رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم همچنین به تبیین گزارشی در خصوص مجتمع‌های آبرسانی روستایی اولویت دار پرداخت و در خصوص طرح آبرسانی مجتمع قیام، فعالیت‌ها و اعتبارات آن توضیحاتی ارائه کرد.

وی در پایان سخنان خود ضمن قدردانی از حمایت‌های استاندار، نمایندگان قم در مجلس شورای اسلامی و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان در خصوص اختصاص بودجه در سال 99 به پروژه قیام، خواستار پیگیری لازم در خصوص تأمین و اختصاص کامل اعتبارت آب و فاضلاب به ویژه برای اتمام این پروژه شد.

حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری نماینده قم در مجلس شورای اسلامی پس از گزارش صادق پور، ضمن قدردانی از اقدامات و فعالیت‌های شرکت آب و فاضلاب گفت: نمایندگان استان در مجلس نهایت تلاش خود را برای تحقق کامل اعتبارات ملی در بخش روستایی به کار خواهند بست.

 

آیا این خبر مفید بود؟

پربازدیدترین گروه

گفتگو

ارسال نظر:

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

گفتگو

دیگر رسانه ها

`