موج
کدخبر : ۳۹۲۹۶۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-392961

رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: مردمی که در میان تحریم شدید انتخابات توسط معاندین نظام و جو سازی های رسانه ای آنان، پای صندوق های رأی آمده اند و در انتخاب اعضای شورای شهر مشارکت داشته اند، شایسته بهترین خدمات هستند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، غلامعلی دهشیری رییس دادگستری یزد در نشست با اعضای شورای شهر حمیدیا، اظهار داشت: دستگاه قضایی پشتیبان احقاق حق و اجرای عدالت است و در این مسیر از همه نهاد هایی و سازمان هایی که خدمت به مردم را صادقانه و بی منت سرلوحه کار خویش قرار داده اند حمایت می کند.

وی بر تعامل هدفمند و سازنده شورای شهر با دستگاه های دولتی و نهاد های نظارتی تأکید کرد و بیان داشت: پیگیری و اجرای امور با شفافیت و بر مدار قانون بهترین راهبرد است.

این مقام قضایی، حضور یک مقام قضایی در کمیسیون های ماده 77، ماده 99 و ماده 100 را اجرای دقیق قانون ذکر کرد و گفت: قانون گذار برای حل مشکلات و اختلافات شهرداری با مردم بر حضور یک مقام قضایی در کمیسیون های مختلف تأکید کرده است تا با دانش حقوقی مقام قضایی، حق کسی ضایع نگردد و عدالت اجرا شود.

وی بر استفاده از ظرفیت نخبگان جامعه در برنامه ریزی شهری و اجرای طرح های فرهنگی، اجتماعی و توسعه ای تأکید کرد و ابراز داشت: ارتباط مستمر اعضای شورای شهر با علما، روحانیون، نخبگان علمی و فرهنگی، اساتید دانشگاه و هنرمندان متدین و متعهد می تواند در سیاست گذاری امور برای شهردار بسیار راهگشا و برای شهر تعالی بخش باشد.

دهشیری، همگرایی، هماهنگی و همفکری در امور را رمز موفقیت شورا دانست و تأکید کرد: بحث و تبادل نظر و تضارب آراء در جلسات باید منجر به همگرایی و هماهنگی کامل مجموعه در تدوین برنامه ها و اجرای امور گردد.

وی تصریح کرد: شناخت دقیق از جرائم و آسیب های اجتماعی در مناطق مختلف می تواند برنامه ریزی های شورا در مسیر کاهش جرائم و آسیب های اجتماعی سوق دهد که در این زمینه نیز دستگاه قضایی به ویژه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آماده همکاری در زمینه آموزش و اجرای برنامه های مشارکتی برای آحاد جامعه است.

رئیس کل دادگستری استان، اجرای دقیق طرح کاداستر در املاک و اراضی شهرداری را خواستار شد و گفت: برای جلوگیری از هرگونه تعدی و تجاوز به اراضی شهری، اجرای طرح کاداستر و سند دار شدن اراضی و املاک شهرداری ضروری است.

شایان ذکر است: در ابتدای این نشست اعضای شورای شهر حمیدیا به بیان نقطه نظرات و برنامه های خود پرداختند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها