موج
کدخبر : ۳۸۶۵۴۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-386546

فرماندار بافق به همراه حسن تفکری، معاون سیاسی خود از شرکت ذوب روی بافق بازدید کرد و در جریان آخرین وضعیت عملکرد و فعالیت های تولیدی این واحد صنعتی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج یزد به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق؛ "سید مهدی طلائی مقدم" فرماندار بافق به همراه حسن تفکری، معاون سیاسی خود از شرکت ذوب روی بافق بازدید کرد و در جریان آخرین وضعیت عملکرد و فعالیت های تولیدی این واحد صنعتی قرار گرفت.

مدیر عامل شرکت ذوب روی بافق در جریان بازدید فرماندار از این واحد صنعتی با اشاره به ماموریت شرکت ذوب روی بافق، گفت: ماموریت این شرکت تولید شمش روی از کنسانتره های سولفوره و اکسیده، تولید اسید سولفوریک، کنسانتره هیدراته و کنسانتره تغلیظ شده از طریق اجرای پروژه‌های توسعه‌ای با رعایت اصول زیست‌محیطی و استانداردهای ملی و بین‌المللی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های ملی و استانی با تکیه بر منابع انسانی مجرب، متخصص و باانگیزه، مطابق با نیازها و انتظارات ذینفعان می باشد.

حبیب اله حاجی زاده خاطر نشان کرد: شرکت ذوب روی بافق ظرفیت تولید سالیانه 30000 تن شمش روی و 2000 تن پودر روی و همچنین توان تولید سالیانه 60000 تن اسید سولفوریک 5/98درصد را دارا می باشد.

وی مهم ترین فعالیت ها و عملکرد شرکت ذوب روی بافق از سال 1379 تا کنون را عملیات بازسازی و تغییر خط تولید از سولفوره به اکسیده ، تولید با خاک اکسیده، بهره‌برداری از واحد تولید کنسانتره روی به روش هوی مدیا، راه‌اندازی خط تولید بر مبنای خاک سولفوره بیان کرد و گفت: پروژه احداث کوره ولز و پروژه فلوتاسیون از جمله پروژه‌های در دست اجرای شرکت ذوب روی بافق است.

حاجی زاده یادآور شد: با راه انداری واحد لیچ اکسیده در ابتدای سال1396 هم اکنون امکان تولید همزمان شمش روی از منابع اکسیدی و سولفوره در شرکت ذوب روی بافق وجود دارد.

مدیر عامل شرکت ذوب روی بافق گفت: در حال حاضر حدود 400 نفر در این مجموعه مشغول به کار هستند که این شرکت از سال 1396 دو پروژه جامع توسعه و تعالی منابع انسانی و همچنین پروژه تحول سلامت روان و جسم در حوزه نظام تحول نیروی انسانی اجرا کرده است.

گفتنی است: بازدید از تمام واحد های شرکت ذوب روی بافق برنامه یک روزه سید مهدی طلائی مقدم، فرماندار شهرستان بافق به این واحد صنعتی بود:

*واحد هوی مدیا: واحد فرآیند پرعیارسازی سنگ  معدنی با عیار پایین و تولید کنسانتره پرعیار با ظرفیت خوراک‌دهی روزانه 1000 تن

*واحد خردایش: فرآیند خردایش سنگ معدنی یا کنسانتره تولیدی با ظرفیت 400 تن در روز

*واحد اکسید روی: فرآیند تغییر ورق‌های روی تولیدی شرکت طی عملیات حرارتی و تولید پودر اکسید روی با عیار 99.9 درصد

*واحد تشویه: فرآیند تبدیل سولفید روی به اکسید روی با ظرفیت خوراک ورودی 200 تن در روز

*واحد اسیدسولفوریک: فرآیند تبدیل گاز دی اکسید گوگرد تولیدشده در واحد تصفیه به اسیدسولفوریک با خلوص بالاتر از 98 درصد با ظرفیت تولید 150 تن اسیدسولفوریک در روز

*واحد لیچ سولفوره: جداسازی روی موجود از کلسین تولیدی در واحد تشویه با ظرفیت تولید روزانه 1000 مترمکعب محلول آماده

*واحد لیچ اکسیده: تبدیل خاک اکسیده با عیار 25 درصد به محلول سولفات روی با ظرفیت تولید روزانه 300 مترمکعب محلول آماده

*واحد تصفیه محلول: ظرفیت تولید روزانه 1300 مترمکعب محلول در روز

*واحد الکترولیز: فرآیند جداسازی روی موجود در محلول میکاپ با استفاده از عبور جریان مستقیم برق با  چهار خط تولید

*واحد ذوب و ریخته‌گری: فرآیند ذوب کردن ورق‌های روی در دمای حدود 400 الی 450 درجه سانتی‌گراد و تبدیل به شمش روی با ظرفیت تولید روزانه 100 تن

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها