موج
کدخبر : ۳۸۴۶۶۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-384669

معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان یزد گفت: 50 تا 60 درصد از مبانی سند تحول قضائی فناور پایه بوده و انجام تکالیف سند تحول جهت تحقق قوه قضائیه هوشمند با ابازار و استفاده از تکنولوژی امکان پذیر می باشد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، سعیدرضا پارسائیان معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان یزد در دیدار با رئیس پارک علم و فناوری یزد و نشست با جمعی از مسئولین شرکت های فعال در پارک، اظهار داشت: دادگستری استان یزد همراه و همسو با دادگستری های سراسر کشور، برنامه‌ریزی و تلاش لازم در جهت استفاده از فناوری‌های نوین در ارائه خدمات به مراجعین را در دستور کار دارد.

وی گفت: از مردادماه سال گذشته که موضوع تشکیل پرونده‌ها به‌صورت الکترونیکی و بدون کاغذ ابلاغ شد و در دادگستری کل استان یزد بیش‌از 10 هزار فقره پرونده به‌صورت الکترونیکی و بدون کاغذ در یکسال اخیر تشکیل‌شده است.

این مقام قضایی در خصوص دادرسی الکترونیک  نیز، ابراز داشت: تاکنون تعداد ۱۶۲ اتاق دادرسی الکترونیکی در استان یزد تشکیل‌شده که تعداد ۱۶ عدد از این اتاق‌های دادرسی الکترونیک در زندان‌های استان آماده و تجهیز شده است.

وی رسالت فناوری های نوین در دستگاه قضایی را تسهیل امور مردم و ارتقاء خدمات به آحاد جامعه ذکر کرد و بیان داشت: یکی دیگر از خدماتی که دستگاه قضایی با استفاده از سامانه های خود به مردم داده است، سامانه نوبت دهی است که از زمان آغاز به کار تاکنون  برای 44 هزار نفر، نوبت صادر شده است.

معاون فناوری اطلاعات دادگستری استان یزد، با اشاره به ثبت نام 37درصد از جمعیت استان در سامانه ثنا، ابراز داشت: با ثبت نام بیش از 420 هزار نفر در سامانه ثنا 92 درصد از ابلاغ اوراق قضایی در استان یزد به صورت الکترونیک انجام می شود که این مسئله استان یزد را در زمره استان های پیشرو در این زمینه قرار داده است.

وی از رضایتمندی 84 درصدی مراجعان به دادگستری خبر داد و گفت: با ثبت نظر بیش از 52 هزار نفر از مراجعین به دستگا قضایی در سامانه نظر سنجی قوه قضاییه، رضایتمندی 84 درصدی مراجعین ثبت و استان یزد جزء استان های برتر در حوزه کسب رضایتمندی مردم قرار گرفته است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها