موج
کدخبر : ۳۸۰۹۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380937

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد : از ابتدای سال جاری تاکنون قریب به 22 میلیارد ریال از محل موقوفات استان یزد اجرای نیات شده است .

به گزارش خبرگزاری موج یزد، حجت‌الاسلام زارع زاده  مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد افزود: اجرای امینانه نیات، امانتداری موقوفات، جلوگیری از طمع‌ورزی به موقوفات و ترویج فرهنگ وقف با نیت‌های به روز از اولویت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه میباشد.

وی با بیان پوشیده نبودن آثار و خدمات وقف در جامعه در محورهای اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی بر اجرای امینانه نیات واقفین خیراندیش و سوق دهی وقف های جدید منطبق بر نیاز روز جامعه بر فراگیر شدن این سنت حسنه ، تاکید نمود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد نیز در ادامه افزود:  با وجود بیش از700 نیت متفاوت در موقوفات استان یزد ، نیات مذهبی ( روضه خوانی ، اطعام ، افطار ، پخت نان ، طبخ آش و سورک و قربانی گوسفند )  با بیش از 9 میلیارد ریال و نیات خیریه ( خیرات و مبرات ، کمک به فقرا و مساکین ، لباس و دارو و درمان )  با بیش از 8 میلیارد ریال بیشترین سهم اجرای امینانه نیات موقوفات  را به خود اختصاص دادند.

وی سایر اجرای نیات موقوفات را شامل نیات اجتماعی ، عتبات عالیات ، بقاع متبرکه ، مدارس علوم دینی و مساجد دانست و گفت:  در زمان کنونی موضوعات متعددی برای فرهنگ وقف وجود دارد که وقف در امور فرهنگی، پزشکی، علمی، آموزشی، محیط زیست و ترویج دین از جمله آن ها است.

ایشان با بیان اینکه بیشترین اجرای نیات موقوفات استان دارای قید زمان و مکان مشخصی میباشد گفت : اغلب اجرای نیات براساس شرح وقفنامه در محل و زمان مشخص قید شده ، قابلیت اجرایی دارد و خلاف آن امکان پذیر نیست ، لذا از عمومیت مطلق خارج می شود.

زارع زاده در ادامه گفت : همه می‌توانیم به نوعی واقف باشیم و آن کمک در تحقق وقف‌های مشارکتی است که یکی از این نوع مشارکت‌ها برطرف کردن مشکلات  اقتصادی ، اشتغال زایی و معیشتی تعدادی از اقشار آسیب پذیر جامعه با کمک خیرین و نیکوکاران است.

وی افزود : از ابتدای سال جاری علاوه بر اجرای نیات از محل موقوفات استان ، حضور خیرین با محوریت مراکز افق امامزادگان و بقاع متبرکه در جهت تامین مایحتاج و همچنین کمک هزینه ازدواج اقشار مختلف جامعه بسیار پررنگ و در جهت ترویج فرهنگ خیر نقش بسزایی داشتند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها