موج
کدخبر : ۳۸۰۹۳۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380936

رئیس اداره حقوقی ثبتی اوقاف و امور خیریه استان یزد گفت: بر اساس توافقنامه سازمان اوقاف و سازمان ثبت و اسناد کشور تعداد 152 رقبه موقوفه برای اولین با سند اولیه صادر و 48 رقبه موقوفه نیز تعویض سند شده که مساحت اسناد صادر شده قریب به 155 هزار مترمربع میباشد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، سعید جعفری پور، رئیس  اداره حقوقی ثبتی اوقاف و امور خیریه استان یزدگفت: 200 رقبه از موقوفات استان یزد در سال جاری سند دار شدند.

وی در خصوص سند دار کردن موقوفات استان یزد اظهارداشت:  بر اساس توافقنامه سازمان اوقاف و سازمان ثبت و اسناد کشور تعداد 152 رقبه موقوفه  برای اولین با سند اولیه  صادر و 48 رقبه موقوفه نیز تعویض سند شده که مساحت اسناد صادر شده قریب به 155 هزار مترمربع میباشد.

جعفری پور :  ارزش ریالی رقباتی که سندهای آن صادر شده قریب به 770 میلیارد ریال میباشد.

وی تصریح کرد: در سال‌های گذشته با تلاش‌های صورت گرفته بیش از 10 هزار سند مالکیت صادر شده است.

رئیس اداره حقوقی ثبتی اوقاف استان ادامه داد: در استان یزد قریب به 45 هزار رقبه وجود دارد که از این تعداد 70 درصد آن کابری کشاورزی دارد.  

وی دراظهار داشت: با توجه به مشخص نبودن حدود برخی موقوفات و مشکلات عدیده ای که در این عرصه وجود دارد، اولویت اصلی اوقاف سند دار کردن موقوفات در راستای کوتاه کردن دست سود جویان است.

جعفری پور شناسنامه دار کردن و تثبیت مالکیت موقوفات را یکی دیگر از مهمترین برنامه‌های سازمان اوقاف دانست و گفت: با پیگیری‌های انجام شده توسط کارشناسان حقوقی و ثبتی این اداره کل و شهرستان‌های تابعه تا پایان سال جاری بیش از 500 سند دیگر صادر خواهد شد.

وی از تشکیل کارگروه ویژه ای با همکاری اوقاف  و سازمان ثبت اسناد استان یزد خبر داد و گفت : تعدادی از رقبات موقوفات توسط این کارگروه در سال جاری نقشه برداری و در سامانه کاداستر ثبت می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها