موج
کدخبر : ۳۸۰۲۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380257

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد از بروز حادثه در منطقه کوهستانی ارتفاعات شیرکوه و فوت کوهنورد 60 ساله بر اثر ایست قلبی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد؛ محسن حرازی زاده یزدی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد اظهار داشت: بنا به گزارش مرکز کنترل و هماهنگی عملیات eoc مینی بر حادثه کوهستان در منطقه شیرکوه (دره نجیب ) و ایست قلبی یک کوهنورد 60 ساله، بلافاصله 12 نیرو امدادی در قالب دو تیم واکنش سریع و تیم کوهستان به همراه دو دستگاه خودرو امدادی به منطقه اعزام شدند.

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد گفت:  نجاتگران پس از رسیدن به منطقه حادثه و کوهپیمایی تا دره نجیب شیرکوه نزدیک پناهگاه به فرد مصدوم رسیدند که علی رغم حضور بموقع امدادگران به منطقه، این فرد بر اثر ایست قلبی جان خود را از دست داده بود.

حرازی زاده با اعلام اینکه نیروهای امدادی و نیروی انتظامی نیز حضور داشتند، عنوان کرد: پس از ارزیابی و کنترل علائم حیاتی، کوهنورد 60 ساله را که بر اثر ایست قلبی فوت شده بود را تثبیت بر روی بسکت و پیمودن مجدد مسیری 8 کیلومتر توانستند جسد را به پایین دست انتقال داده و تحویل عوامل نیروی انتظامی دهند.

وی گفت: شهروندان در صورت مشاهده هر حادثه، در کوتاه‌ترین زمان ممکن موقعیت را به سامانه ۱۱۲ جمعیت هلال احمر اطلاع دهند و راهنمایی‌های اولیه را برای کمک به مصدوم تا حضور امدادگران دریافت کنند.

اسامی امدادگران تیم واکنش سریع و تیم کوهستان هلال احمر: علی حمیدیان، جواد میرحسینی،  غلام رضا رضایی،  ناصر قطب الدینی، بهروز سیف الهی، محمد مهدی شهابی،  محمد حسین دهقانی،  علی سیف الهی، امیر فرقانی، وحید نجاتی، حسن مودب، محمد تقی میرحسینی

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها