موج
کدخبر : ۳۷۷۱۸۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-377181

با توجه به اهمیت احیا و حفظ بافت تاریخی، احداث بنایی با رویکرد گودال باغچه با توجه به قرار گیری در محور تاریخی در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج یزد به نقل از روابط عمومی شهرداری میبد، علیرضا نقوی شهردار میبد در این خصوص گفت: زمینی به مساحت 680 متر مربع (باغ گودالگ) واقع در محور تاریخی که بدلیل گود بودن زمین، شاهد مشکلات  و خطراتی برای شهروندان بودیم، که با هماهنگی میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی شهرستان میبد طرح اجرایی آن آماده شد.

دبیر شهر جهانی زیلو ، کاربری این بنا را خدمات رفاهی عنوان کرد و افزود: این طرح با هدف احیای باغ و حفظ بافت های تاریخی، شامل حیاط سازی، کاشت درخت به مساحت 430 متر مربع و احداث دو طبقه ساختمان شامل  زیرزمین و همکف به مساحت 500 متر مربع جهت کاربری خدمات رفاهی می باشد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در حال حاضر در حال برگزاری مناقصه و تعیین پیمانکار جهت عملیات اجرایی، ساماندهی و احداث باغ هستیم.

نقوی درخصوص جلوگیری از بروز خطرات ناشی از ریزش خاک در این زمین گفت: قسمتی از ملک که مستعد خطر می باشد در طرح ساختمان سازی قرار ندارد و با احداث حصار، ایمن سازی آن انجام می شود بطوری که احداث ساختمان در قسمت شمال این ملک صورت می گیرد و به محض انتخاب پیمانکار مراحل ساخت پروژه آغاز می شود.

یزد.

یزد

یزد..

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها