موج
کدخبر : ۳۷۷۰۹۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-377096

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، 10 میلیون تومان هزینه مراسم ترحیم برادر خود را به ستاد دیه استان یزد به منظور آزادی زندانیان جرائم مالی غیرعمد اهدا کرد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، آیت الله محمدرضا ناصری امام جمعه یزد در این باره با اشاره به اینکه ماه رمضان ماه عبادت و بندگی است، اظهار داشت: امیدوارم باقیمانده این ماه مبارک را به غفلت نگذرانیم و بیشتر با خدا ارتباط برقرار کنیم و استغفار و توبه و دعا را در این ماه مدنظر قرار دهیم.

وی با اشاره به اینکه حضرت علی(ع) توجه ویژه ای به ایتام، خانواده های بی سرپرست و افراد دربند و گرفتار داشت، افزود: بر اساس روایات وقتی کودکان یتیم کوفه به ملاقات حضرت می‌آمدند و ظرف شیر برایشان می‌آوردند، حضرت به اهل بیت خود توصیه می‌کردند که آن را به کسی که در بند شماست (ابن ملجم) بدهید.

ناصری بیان کرد: از این نکته در می‌یابیم که حضرت علی(ع) در همه دوران زندگی خود همواره به فکر کودکان یتیم، مستمندان، فقرا و افراد دربند و گرفتار بود و عمر خود را صرف خدمت به بندگان خدا کرد.

وی با اشاره به اینکه این سیره اهل بیت(ع) ماست، افزود: در این ماه که ماه رحمت الهی است، مومنان نباید از بندگان خدا، افراد بی‌سرپرست یا افرادی که سرپرست آنها در بند و گرفتاری است، غافل شوند.

امام جمعه یزد با اشاره به اینکه سرپرست برخی خانواده‌ها به دلایل مختلف مالی در زندان به سر می‌برند، عنوان کرد: این افراد گرفتار هستند و امکانات کافی و حامی و پشتیبان ندارند در غیر این‌صورت به دلایل مالی گرفتار زندان نمی‌شدند.

وی ادامه داد: اهل خانه این افراد نیز در نبود آنها دچار مشکلات جدی به ویژه مشکلات مالی می‌شوند اما مومنان نباید نسبت به آنها بی‌تفاوت باشند.

ناصری با اشاره به روایاتی که در مورد همسایه نقل شده است، افزود: همه ما باید نسبت به همسایگان خود و مشکلات آنها احساس مسئولیت کرده و از آنها دستگیری کنیم.

وی با اشاره به اقدامات خوبی که ستاد دیه استان یزد و صدا و سیمای استان یزد برای آزادی زندانیان مالی جرائم غیرعمد انجام داده‌اند، اظهار داشت: گرچه مردم خود نیز اغلب با مشکلات مالی دست به گریبان هستند اما ارزشمند آن است در همین شرایط از برادر دینی خود دستگیری کنیم و با آزاد کردن یک زندانی، خانواده و فرزندان آن فرد را خوشحال کنیم.

ناصری تاکید کرد: آزاد کردن برادر مومن و رسیدگی به بندگان خدا از پاداش بسیاری برخوردار است و رضایت خدا را به دنبال دارد و این حرکتی ماندگار و توشه آخرت آنها خواهد بود.

امام جمعه یزد با اشاره به روایت روزه داری حضرت فاطمه و همسر و فرزندان ایشان و بخشیدن سه روز افطار خود به فقیر عنوان کرد: خدا برای این حرکت و ایثار آیه نازل و رضایت خود را از این انفاق اعلام کرد.

وی بیان کرد: چنین بخششی انسانیت انسان و روحیه والای معنوی انسان را می رساند و خداوند از بندگانی که چنین صفتی دارد، راضی است.

ناصری اظهار امیدواری کرد: همگان به هر نحو و با هر بضاعتی در امر مهم آزادسازی زندانیان مالی جرائم غیرعمد مشارکت کنند و در ماه مهمانی خدا، موجبات رضایت خداوند متعال را فراهم کنند تا خداوند خیر و برکت این ماه را به آنها ارزانی کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها