موج
کدخبر : ۳۷۶۴۰۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376408

در راستای انتقال تجارب، شناخت نقاط قوت و چالش های پیش رو در اجرای برنامه و همچنین آشنا شدن با خلاقیت های آموزگاران جهت اجرای بهینه بسته تحولی خوانا، سلسله نشست های تجربه گردانی مدیران، معاونین و آموزگاران مدارس مجری خوانا طی 4 روز برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری موج ید به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد؛  سعیده بهادر زاده معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، در ابتدای این جلسه که به میزبانی آموزش و پرورش ناحیه یک یزد به صورت مجازی برگزار شد، گفت: امسال برای اجرایی شدن بهتر سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که رأس امور و برنامه های آموزش و پرورش است 25 بسته تحولی با شاخص هایی چون تحول آفرین بودن، تحقق پذیر بودن، شوق انگیز بودن ، بخش پذیر بودن، زود بازده بودن، فراگیر بودن و مدرسه محور بودن همراه با برنامه عملیاتی سال تحصیلی  1400-1399 از سوی وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شد تا طی برنامه های اجرایی در یک بازه زمانی کوتاه مدت و در قالب برنامه هایی شاد و شوق انگیز و با قابلیت سنجش پذیری بتوانیم نتایج آن را به صورت مستقیم یا غیر مستقیم در فرآیند تعلیم و تربیت دانش آموزان شاهد باشیم.

وی افزود: بسته تحولی که برای دوره ابتدایی ابلاغ گردید بسته تحولی مدرسه خوانا بود که 5 درصد مدارس ما (42 مدرسه در استان یزد) را پوشش می داد و مهارت های چهار گانه زبانی و آداب و مهارت های زندگی را پوشش می دهد.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش یزد گفت: برگزاری این دوره های آموزشی در راستای برنامه برای همه معلمان مجری صورت گرفته و خوشبختانه مدرسان و سرگروه های آموزشی به عنوان راهبر خوانا در مسیر اجرای برنامه آموزگاران را همراهی نمودند و این برنامه به خوبی اجرا گردید.

بهادرزاده اظهار داشت: هدف از این جلسات تجربه گردانی انتقال تجارب و خلاقیت های اجرای برنامه خوانا به دیگر معلمان است چرا که زکات علم نشر آن است.

وی از زحمات و تلاش های تمامی کارشناسان، مدیران، معاونین و آموزگاران در مدارس مجری بسته تحولی خوانا تشکر و اظهار امیدواری کرد، بتوانیم با اجرای بهینه این بسته تحولی به اهداف خاص آن برسیم و شاهد پرورش دانش آموزانی توانمند در زبان آموزی و آشنا با مهارت های زندگی باشیم.

گفتنی است در ادامه این جلسه معلمان به ارایه فعالیت ها و تجارب خوانایی خود پرداختند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها