موج
کدخبر : ۳۷۶۴۰۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376405

مدیر کل آموزش و پرورش یزد:

نشست خبری مدیرکل آموزش وپرورش استان یزد در آستانه هفته گرامیداشت "مقام معلم" برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد؛ محسن موحدی‌فرد مدیر کل آموزش و پرورش یزد در نشست خبری برخط با اصحاب رسانه یزد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و تبریک هفته گرامی داشت مقام معلم اظهار کرد: شیوع کرونا شرایط را برای همه دشوار کرد و موجب شد معلمان منزل و اتاق خود را به کلاس درس تبدیل کنند.

وی با اشاره به برنامه ریزی جدید برای گرامیداشت مقام معلم افزود: برنامه گرامیداشت مقام معلم به یک هفته و یک دهه موکول نمی‌شود و قرار است در سال جاری در اقدامی جدید در ۵۲ هفته برای گرامیداشت مقام معلم برنامه داشته باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش از برگزاری آیین تجلیل از معلمان برتر در استان به صورت ویدئو کنفرانسی با حضور ریاست محترم جمهوری و سایر مسئولان کشور خبر داد و عنوان کرد: فردا نیز برنامه‌ای با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار خواهد شد.

"موحدی فرد" با اشاره به دغدغه و پرسش خانواده‌ها در خصوص برگزاری مدارس به صورت حضوری ادامه داد: در این زمینه نمی‌توانیم امروز حرفی بزنیم و تصمیمی بگیریم و هرچه که ستاد کرونا تصویب کند تابع هستیم اما امیدواریم با در اختیار داشتن و تزریق واکسن برای معلمان و دانش آموزان بتوانیم کلاس ها را به صورت حضوری برگزار کنیم.

وی با اشاره به وضعیت تحصیلی دانش‌آموزان در شرایط کرونایی و سختی‌های آموزش آنلاین و یادگیری از این طریق به ویژه برای مقطع ابتدایی عنوان کرد: تلاش داریم تا کلاس‌ها به صورت حضوری برگزار شود و موضوع تزریق واکسن کرونا به وزارت پیشنهاد شده تا بیش از این دانش آموزان از آموزش حضوری بی‌بهره نمانند که امیدواریم این موضوع اجرایی شود.

"موحدی‌فرد" همچنین در خصوص نگرانی خانواده‌ها در برگزاری امتحانات پایان سال پایه‌های تحصیلی نهم و دوازدهم اظهار کرد: برگزاری امتحانات پایه نهم و دوازدهم به شکل حضوری پیش بینی شده اما اگر تصمیم ستاد کرونا در این زمینه مبنی بر برگزاری غیرحضوری امتحانات باشد تابع تصمیم هستیم و به صورت غیرحضوری برگزار می‌کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: مهمترین بخش برای اجرای سند تحول صرف فعل خواستن است و باید مشکلات را به مسئله تبدیل و سپس حل کنیم تا سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اجرایی شود.

مدیرکل آموزش و پرورش یزد با بیان این‌که برای اجرای سند تحول در یزد مشکل چندانی نداریم و اگر این سند را اجرا نکنیم باید پاسخگو باشیم تصریح کرد: برش استانی و شهرستانی و آموزشگاهی و حتی کلاسی سند تحول باید تهیه شود تا اجرایی گردد که اگر چنین شود در این زمینه یزد در ردیف استان های برتر کشور خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها