موج
کدخبر : ۳۷۶۱۸۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376186

رییس کل دادگستری یزد انتخابات را مظهر اقتدا و امنیت کشور دانست و گفت: همه مؤلفه های برگذاری یک انتخابات سالم، شفاف، رقابتی و امن در کشور فراهم است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، غلامعلی دهشیری رییس کل دادگستری یزد در نشست شورای پیشگیری از جرم استان یزد، اظهار داشت: امنیت، عزت و اقتدار ایران اسلامی مرهون مقاومت سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی و سایر شهدایی است که جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند تا مردم این کشور در نهایت آزادی و آزاداندیشی و امنیت با حضور پر شور در انتخابات سرنوشت خود را رقم بزنند.

وی انتخابات در ایران را یکی از آزادترین انتخابات در دنیا قلمداد کرد و بیان داشت: در کشوری که حتی مجرمین زندانی حق رأی دارند و مقدمات شرکت آنان در انتخابات فراهم می شود یکی از بهترین نمودهای دموکراسی است که این مهم هنوز در برخی از کشورها وجود ندارد.

این مقام قضایی در خصوص ممنوعیت ورود برخی از افراد به عرصه انتخابات به لحاظ عدم احراز صلاحیت نامزد شدن نیز، گفت: البته برخی محدویت ها برای نامزد شدن در انتخابات وجود دارد که این طبیعی است و نمی توان به کسانی که شرایط نامزدی را طبق قانون ندارند و یا دارای پرونده کیفری در محاکم هستند اجازه ورود به عرصه رقابت داد.

وی بصیرت انقلابی مردم را نقطه اتکا و امید نظام اسلامی دانست و بیان داشت: دشمنان نظام اسلامی و مزدوران اجانب همیشه سعی در ایجاد افتراق بین مردم و صندوق های رأی را داشته اند و قصد مستندسازی از انتخابات ریاست جمهوری در سر دارندکه با یاری خدا و بصیرت مردم همیشه مغبون عزم این ملت بوده اند.

رئیس کل دادگستری استان یزد، تصریح کرد: برخی از مؤلفه های زمینه ساز حضور حداکثری مردم پای صندوق های رأی خواهد بود که از جمله می توان به جانفشانی سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد برای عزت این مردم و امنیت این سرزمین سالهای سال در میدان های نبرد حضور داشت و میدان نبرد او یبب باز شدن معبر برای دیپلمات ها شد.

وی توجه به نگرانی های مردم در خصوص وضعیت بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را خواستار شد و گفت: شاید یکی از مسائلی که مردم را نگران خواهد کرد وضعیت شیوع ویروس کروناست که انتظار است مسئولین امر در نهایت امکان این نگرانی را با اتخاذ تدابیر مناسب از مردم دور نمایند.

دهشیری، تنگناهای اقتصادی، مشکلات معیشتی و گرانی ها را نیز از جمله مسائل اسباب دست معاندین نظام ذکر کرد و افزود: دولت تدبیر و امید باید این مشکلات را با اقدام جهادی تا آنجا که ممکن است از مردم دور کند و یا نسبت به برخی از مسائل پاسخ های اقناع کننده ای را ارائه دهد.

وی به ضرورت مشارکت صدا و سیما و اداره کل فرهنگ و ارشاد و با بهره گیری از ظرفیت رسانه در بصیرت افزایی اشاره کرد و گفت: نهادهای متولی باید با استفاده از بستر های موجود و تأمین و تولید محتوای مناسب نسبت به خنثی سازی نقشه های دشمن اقدام نمایند.

رئیس کل دادگستری استان، مستند سازی دقیق تخلف های انتخاباتی را مهم و الزامی برشمرد و بیان داشت: گرچه همیشه انتخاباتی پاک، سالم و پر شکوه و دشمن شکن برگذار شده است اما ضرورت دارد کمترین تخلف های صورت گرفته نیز با هدف رسیدگی های متقن و بازدارند مستند شده و به نهادهای متولی گزارش شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها