موج
کدخبر : ۳۷۴۰۵۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-374053

معاون عمرانی استاندار یزد خبر داد:

معاون عمرانی استاندار یزد گفت: از آنجایی که کاهش مراکز دفع پسماند کشور در دستور کار معاونت عمرانی وزارت کشور است و قرار است تعداد مراکز دفع پسماند به ۳۰۰ مرکز کاهش یابد از این رو تسریع در تهیه طرح جامع پسماند استان نیز در راستای تجمیع مراکز از اهمیت بسزایی برخوردار است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محسن صادقیان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد بر ضرورت تهیه طرح های پسماند شهری استان توسط شهرداریها تاکید کرد و گفت: سال گذشته  ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح های پسماند از طرف سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به شهرداری های کشور اختصاص یافته است.

محسن صادقیان در اولین جلسه با شهرداران استان یزد در سال ۱۴۰۰ افزود:  شهرداری های استان باید در اسرع وقت طرح های پسماند شهری خود را تعیین تکلیف نمایند و از آنجایی که  کاهش مراکز دفع پسماند کشور در دستور کار معاونت عمرانی وزارت کشور است و قرار است تعداد مراکز دفع پسماند به ۳۰۰ مرکز کاهش یابد از این رو تسریع در تهیه طرح جامع پسماند استان نیز در راستای تجمیع مراکز  از اهمیت بسزایی برخوردار است.

 

تهیه طرح ساماندهی پسماندهای ویژه و صنعتی استان یزد

وی در ادامه به تهیه طرح ساماندهی پسماندهای ویژه و صنعتی استان اشاره کرد و افزود: از دو سال پیش مطالعات سایت پسماندهای صنعتی و ویژه استان و همچنین جانمایی و مکانیابی انجام شده است که با تجمیع این مراکز می توان نتیجه بسیار خوبی در استان بدست آید.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد اظهار کرد: سایت بزرگ پسماند های صنعتی و ویژه استان در جاده یزد _ طبس پیش بینی شده که در راستای تفاهم نامه با صندوق ملی محیط زیست، فعالیت برای راه اندازی مرکز شروع خواهد شد و می تواند مورد استفاده پسماند شهرهای یزد، میبد، مهریز، اردکان، اشکذر و زارچ و حتی مهریز و تفت قرار گیرد.

 وی در پایان بر انتخاب پیمانکار و سرمایه گذار و مدیریت اجرایی این سایت تاکید کرده و تمرکز بر دفن، بازیافت و هم تولید انرژی از طریق زباله را اقتصادی دانست.

وی گفت: شهرداریها باید از ظرفیت های قانونی موجود در قانون بودجه ۱۴۰۰ در حوزه پسماند بهره برداری کنند و  همچنین با استفاده درست و هدفمند از عوارض آلایندگی استان در راستای حفظ محیط زیست شهری اقدام شایسته ای انجام دهند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها