موج
کدخبر : ۳۷۴۰۵۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-374050

استاندار یزد در دیدار اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان یزد؛

استاندار یزد در دیدار با اعضای نظام مهندسی ساختمان یزد گفت: توجه به شرایط استان و دغدغه هایی که در زمینه ارتقاء کیفیت ساخت و سازها وجود دارد، ضروری است تدوین برنامه مقرراتی به عنوان یک اولویت مشترک، مورد پیگیری قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد به نقل از روابط عمومی استانداری یزد،  محمدعلی طالبی استاندار یزد در نشست مشترک با ریٔیس و اعضای هییٔت مدیره نظام مهندسی ساختمان استان یزد که به منظور بررسی مسایل ساختمان استان در سالن حمیدیا استانداری برگزار شد، جلوگیری از گسترش تخلفات ساختمانی را خط مشی استانداری دانست و بر تدوین برنامه جامع برای جلوگیری از وقوع و گسترش تخلفات ساختمانی تاکید کرد.

استاندار یزد با اشاره به اهمیت تدوین این برنامه برای آینده استان ادامه داد: تعامل و همکاری موجود بین سازمان نظام مهندسی ساختمان با معاونت عمرانی استانداری، اداره کل راه و شهرسازی، شهرداری ها و دیگر دستگاه های مرتبط استان، فرصت مناسبی را برای پیگیری برنامه جامع فراهم کرده است.

وی افزود: در قالب برنامه می توان بایدها و نبایدهای فعالیت ها و اقدام دستگاه های متولی را تعریف و برای پیشبرد هرچه بهتر برنامه های این حوزه برنامه ریزی لازم را داشت.

طالبی اظهار داشت: با توجه به شرایط استان و دغدغه هایی که در زمینه ارتقاء کیفیت ساخت و سازها و تامین امنیت شهروندان وجود دارد، ضروری است تدوین برنامه به عنوان یک اولویت مشترک، مورد پیگیری قرار گیرد.

استاندار یزد با اشاره به رویکردها و نوآوری های سازمان نظام مهندسی ساختمان در سال های اخیر، اظهارداشت: راه اندازی سامانه های مختلف در مجموعه سازمان نظام مهندسی، شهرداری ها و استانداری از جمله این اقدامات است.

تشدید نظارت های سازمان نظام مهندسی بر ساخت و سازهای روستایی، کاهش بروکراسی موجود و مدت زمان صدور پروانه ساختمانی، ارایٔه تخفیف در تعرفه خدمات نظام مهندسی به اقشار خاص و اقشار نیازمند و مسایٔل مربوط به تعرفه های نظام مهندسی از دیگر موارد مطرح شده در این نشست بود.

گفتنی است: رییس و اعضای هییٔت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد به منظور ارایٔه گزارشی در خصوص آخرین اقدامات و فعالیت های تحت مدیریت این مجموعه و بیان خواسته های جامعه مهندسین ساختمان استان، با استاندار یزد دیدار و گفتگو کردند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها