موج
کدخبر : ۳۷۲۴۷۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372479

رییس سازمان سیما و منظر و فضای سبز شهرداری یزد گفت: نورپردازی بافت تاریخی یزد زیبایی و امنیت برای گردشگران و مردم محلی را در بافت تاریخی دوچندان کرد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، سید علیرضا رسولی رییس سازمان سیما و منظر و فضای سبز شهرداری یزد گفت: نورپردازی بافت تاریخی بر اساس معماری اصیل بافت طرح ریزی شد و پنج مسیر را در بافت تاریخی برای این کار مشخص کردیم.

وی در خصوص مزیت این اقدامات، بیان کرد: به علت عدم وجود نور و روشنایی کافی شب هنگام در بافت تاریخی، گردشگران شب نمی توانستند از این بافت دیدن کنند، بر اساس مطالعات انجام شده این نورپردازی می تواند در شب برای گردشگران و حتی اهالی خود بافت تاریخی راهنما باشد.

وی اظهار کرد: این نور پردازی ها علاوه بر امنیت، توانست زیبایی بافت تاریخی یزد را بیشتر نشان دهد.

به گفته رسولی، از این پنج مسیر بافت تاریخی تقریباً سه مسیر آماده است و دو مسیر هم که به عنوان مسیرهای پشتیبانی هستند نورپردازی به زودی انجام می شود در ادامه به عنوان خط آسمان بافت تاریخی و نورپردازی عناصر بافت، بادگیرها، رواق ها و طاق‌ها در دستور کار است.

وی در خصوص ایجاد  خط آسمان بافت تاریخی یزد گفت: ۲۸ بادگیر در این زمینه نورپردازی می شوند و با این اقدامات که هیچ گونه تغییر و مداخله‌ای در هویت اصلی بافت نداشته است، می توانیم زیبایی و جذابیت و مناظر بهتری در بافت شهر میراث جهانی یزد خلق کنیم.

رسولی با بیان اینکه بخش زیادی از کار تا کنون انجام شده و به دنبل تعمیم این اقدام به نقاط مختلف شهر هستیم، در خصوص هزینه های نورپردازی بافت تاریخی، افزود: هزینه ای که در مرحله تأمین اعتبار شده برای این پروژه یک میلیارد تومان است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها