موج
کدخبر : ۳۷۲۳۴۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372341

محسن صادقیان خبر داد:

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد با اشاره به رشد ۲/۵ برابری ترددهای برون شهری استان در نوروز ۱۴۰۰، اظهار کرد: بررسی آمار تردد های برون شهری نوروز سال ۱۴۰۰ نشان می دهد که تردد نوروزی از تاریخ ۲۸ اسفند تا ۱۴ فروردین نسبت به سال قبل نزدیک به ۱۵۰ درصد افزایش یعنی تقریباً ۲/۵ برابر رشد داشته و در مقایسه با نوروز سال های ۹۸ و ۹۷ نزدیک به ۳۳ درصد کاهش داشته است اما در مجموع آمارها نشان می دهد که نوروز امسال چندان مسافرپذیر نبودیم.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محسن صادقیان  معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد با بیان اینکه در این فاصله زمانی  نزدیک به ۳۱ هزار و ۵۰۰ مسافر با اتوبوس، قطار، هواپیما و وسایل شخصی وارد  استان شده اند، افزود: از ۲۸ اسفند سال گذشته تا ۱۴ فروردین ماه امسال حدود ۳۵۰ هزار  خودرو وارد استان شده و حدود ۳۶۰ هزار خودرو از استان خارج شده است.

وی افزود: در این مدت  ۱۶۰۰ وسیله نقلیه در استان یزد بین ۱۲ تا بیش از ۱۸ ساعت توقف داشتند که تقریبا نیم درصد تمام وسایل نقلیه است که وارد استان شده اند ‌که نشان می دهد استان در نوروز امسال چندان مسافرپذیر نبوده است.

وی اظهار کرد: از مسافرانی که وارد استان شده اند، حدود  ۲۷ هزار نفر در هتل، هتل آپارتمان، هتل سرای سنتی، بوم گردی و مهمانپذیر ها ساکن شده اند که از لحاظ آماری به این ترتیب  بیش از ۸۵ درصد از مسافران، در مراکز اقامتی مجاز اسکان یافته اند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد گفت: از تاریخ ۲۹ اسفند تا ۸ فروردین، تردد های خروجی از استان نسبت به تردد ورود به استان افزایش داشته که  مسافرت یزدی ها به خارج از استان را نشان می دهد و از روز نهم به بعد شاهد برگشت این مسافران به استان یزد بودیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها