موج
کدخبر : ۳۷۱۲۴۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-371245

گرد همایی فعالان جشن های نیمه شعبان در محل اداره کل تبلیغات اسلامی یزد با حضور حجت‌الاسلام سیدناصر حیدری معاون فرهنگی این اداره کل و محمود رستگاری مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان یزد و سایر فعالان فرهنگی با موضوع عید نیمه شعبان و اقدامات فرهنگی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج یزد، حجت‌الاسلام سیدناصر حیدری معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی یزد در این مراسم به برنامه احیای شب نیمه شعبان در ۳۱۳ مسجد اشاره کرد و افزود: انتظار می رود با همراهی مجموعه های فرهنگی این برنامه به مناسبت ولادت حضرت مهدی (عج) اجرا می شود.

وی با اشاره به حرکت انقلابی مردم یزد در دهم فروردین بر زنده نگه داشتن این خاطره را تاکید کرد و گفت: مجموعه های فرهنگی در بیلبوردهای تبلیغاتی و فعالیت های فرهنگی نام دهم فرودین را بیاورند تا انقلابی بودن و رشادتهای انقلابی مردم یزد در دهم فروردین فراموش نشود.

محمود رستگاری مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان یزد نیز در این گردهمایی به بیان تاریخچه تشکیل بنیاد مهدویت پرداخت و گفت: این بنیاد با رای و نظر حجت الاسلام قرائتی و زیر نظر رهبر معظم انقلاب ایجاد شده و به برنامه های آموزشی و فرهنگی می پردازد.

وی هدف این بنیاد را هدایت تشکل های مهدوی و پرهیز از خرافه در مهدویت عنوان کرد و افزود: این بنیاد اعتیار دولتی ندارد و نماینده ولی فقیه بر امورات بنیاد مهدویت نظارت دارد.

 

جشنواره ملی عید تا عید نیمه شعبان

رستگاری عنوان کرد: با توجه به اینکه سال 1400 به دو مناسبت نیمه شعبان مزین شده است جشنواره ملی عید تا عید با تصویب ستاد ملی فعالیت های مهدوی برای جریان سازی مهدویت در کشور، آغاز خواهد شد و تا پایان سال هر ماه یک جشنواره خواهیم داشت.

وی بیان کرد: در نظر داریم یکی از این جشنواره های عید تا عید را در استان یزد میزبانی کنیم که هماهنگی های آن در حال انجام است.

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان یزد افزود: از 5 تا 15 شعبان دهه شعبانیه نام گرفته و برنامه های علمی آموزشی مانند مسابقه کتابخوانی که در شبکه دولت برای دسترسی کارمندان قرار گرفته است، عمومی مانند فضاسازی شهری و اختصاصی در این دهه، به ادارات ابلاغ شده است.

وی به گفتمان مهدویت ویژه دانشجویان و برنامه ویژه رابطان مهدویت مدارس اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه هر ساله مراسم احیای دانش آموزی در شب نیمه شعبان داشتیم امسال با توجه به محدودیت های کرونا شبکه شاد دانش آموزی احیای خانگی دانش آموزان را برگزار می کند.

رستگاری به راه اندازی کاروان شادی در قالب کاروان خودرویی با احرای سرود های شاد در سطح شهر به ویژه محله های حاشیه ای و مجتمع های مسکونی پیرامون ولادت حضرت مهدی (عج) اشاره کرد و گفت: به دلیل جلوگیری از ازدحام جمعیت کاروان خودرویی سرودهای شاد در شهر حضور می یابد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها