موج
کدخبر : ۳۶۷۵۷۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-367574

محمدعلی طالبی؛

استاندار یزد گفت: اگر می‌خواهیم قدم‌های ریشه‌ای در ترویج فرهنگ نماز برداریم باید تشکل‌های مردم نهاد را در این حوزه فعال کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمدعلی طالبی استاندار یزد در جلسه آنلاین ستاد اقامه نماز استان یزد که با حضور مجازی حجت الاسلام قرائتی برگزار شد، از تمام تلاش های ستاد اقامه نماز یزد قدردانی کرد و اظهار داشت: در بعضی از اولویت‌هایی که در بحث ترویج فرهنگ نماز باید دنبال شود، در زمینه برنامه خلأ جدی داریم و به نظر می‌رسد باید یک ارزیابی جامع از شرایطی که در حوزه های مختلف به دلیل پرداختن به موضوع نماز نیاز است، داشته باشیم.

وی عنوان کرد: اینکه در کدام حوزه ها و کدام موضوعات نیاز به کار بیشتری است، نیاز به آسیب شناسی و احصاء نقاط قوت داریم و این مهم باید مبنای اولویت بندی در حوزه برنامه های نماز باشد.

طالبی تاکید کرد: یکی از اولویت های اصلی کار روی نسل جوان و نوجوان است زیرا در این حوزه نیازمند کار به مراتب بیشتری هستیم و اگر عمق کاری که باید در این حوزه انجام شود را در نظر بگیریم، باید همه بسیج شویم و برخی کارها را رها کنیم و در حوزه دانش اموزی و دانشجویی فعالیت جدی و اثرگذار را آغاز کنیم.

استاندار یزد تصریح کرد: اینکه بار اصلی کار را روی دوش آموزش و پرورش و دانشگاه ها بگذاریم، یک نقص به شمار می رود زیرا امروز آموزش و پرورش به دلیل شرایط کرونا بیش از گذشته درگیر مسائل و دغدغه های آموزشی است بنابراین باید سایر دستگاه ها به مباحث و حوزه های تربیتی کارشناسانه ورود کنند.

وی با اشاره به اینکه امروز از جمعی از مدیران کل فعال در حوزه نماز در ادارات تجلیل می شود، اظهار امیدواری کرد:روزی به جای اینکه از مدیران دستگاه های دولتی تقدیر کنیم، از افراد و تشکل های مردمی در حوزه نماز و کسانی که دلسوزانه نه به خاطر مسئولیت اداری و نه به خاطر مسئولیت سازمانی، بلکه به خاطر عشق و علاقه در این زمینه ورود پیدا کرده اند، تقدیر کنیم.

طالبی بر توجه جدی به تشکل‌های مردم نهاد در برنامه ها تاکید کرد و گفت: باید تشکل‌های مختلف را در این حوزه فعال کنیم و آنها را به دل جامعه بفرستیم و با تقویت این بخش، قدم های ریشه ای و اساسی در توسعه و ترویج فرهنگ نماز برداریم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها