موج
کدخبر : ۳۶۶۲۹۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-366292

عضو شورای شهر یزد گفت: آب از عناصر مهم طبیعت است که این کمیسیون برای مدیریت منابع آب شهر، جدا سازی آب شرب از آب مورد نیاز برای آبیاری درختان را در دستور کار قرار داده و با صرف هزینه میلیاردی، آب خام برای آبیاری درختان شهری مورد استفاده قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، سپنتا نیکنام، رئیس کمیسیون خدمات و محیط زیست شورای اسلامی شهر یزد گفت: این کمیسیون اقدامات مثبتی به منظور حفظ محیط زیست شهری و مدیریت بهینه عناصر زیست محیطی در شهر یزد انجام داده است.

وی افزود: آب از عناصر مهم طبیعت است که این کمیسیون برای مدیریت منابع آب شهر، جدا سازی آب شرب از آب مورد نیاز برای آبیاری درختان را در دستور کار قرار داده و با صرف هزینه میلیاردی، آب خام برای آبیاری درختان شهری مورد استفاده قرار گرفته است.

نیکنام با اشاره به عنصر خاک به عنوان دیگر عنصر اصلی طبیعت گفت: در این زمینه نیز ساماندهی نخاله‌های ساختمانی با همت سازمان مدیریت پسماند نهایی شده و با این اقدام تهدید پسماند نخاله ساختمانی برای یزد کمرنگ می‌شود.

رئیس کمیسیون خدمات و محیط زیست شورای اسلامی شهر یزد اظهار کرد: همچنین ایجاد و گسترش فضا‌های سبز شهری از آیتم‌های مورد توجه برای حفظ هوای پاک بوده است.

وی اضافه کرد: از دیگر اقدامات مثبت این کمیسیون راه اندازی کارخانه کمپوست به منظور تفکیک و پردازش زباله و همچنین آماده سازی اپلیکیشن ثبت زباله بوده که با استفاده از آن شهروندان می‌توانند زباله‌های خشک خود را درب منازلشان به پیمانکار مربوطه تحویل دهند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها