موج
کدخبر : ۳۶۵۷۲۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-365723

علیرضا نقوی؛

شهردار میبد گفت: در سال دوم گام دوم انقلاب، یزد میزبان دومین کنگره ملی 4000 شهید استان یزد است و کنگره گرامیداشت 500 شهید میبد نیز در شهرستان برگزار خواهد شد و نامگذاری معابر و محلات میبد به نام سرداران شهید در دستور کار است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج یزد، علیرضا نقوی شهردار میبد گفت: در سال دوم گام دوم انقلاب، یزد میزبان دومین کنگره ملی 4000 شهید استان یزد است وکنگره گرامیداشت 500 شهید میبد نیز در شهرستان برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه میبد شهر جهانی زیلو است، گفت: در این شهر جهانی نیز کنگره شهدا در اسفند ماه برگزار خواهد شد و اقدامات زیادی برای آمادگی برگزاری کنگره 4000 شهید استان یزد در میبد انجام شده است.

نقوی در ادامه گفت: کنگره گرامیداشت 500 شهید میبد همزمان با کنگره ملی 4000 شهید استان یزد برگزار خواهد و تمثال 420 شهید میبد در ورودی های شهر با 41 نصب می شود و تاکنون برای بازآفرینی و ساخت لاله های جدید یادمان شهدا 450 میلیون تومان هزینه شده است هرچند هزینه برای زنده نگه داشتن یاد شهدا ایثار آنها را جبران نمی کند.

وی با اعلام اینکه، همزمان با افتتاح میدان امام حسین (ع)، معابر شهرستان نیز بر اساس نام شهدا نامگداری می شود، اظهار داشت: نامگذاری سرداران و شهدا بر اساس آیین نامه شورای فرهنگ عمومی در معابر و محلات انجام می شود.

نقوی در خصوص تعداد شهدای شهرستان میبد گفت: 420 شهید دفاع مقدس در میبد به خاک سپرده شدند و 80 شهید میبدی نیز در شهرهای دیگر کشور به خاک سپرده شده اند.

وی با اعلام اینکه شهرداری در برگزاری کنگره شهدا مجری مصوبات بنیاد شهید و امور ایثارگران و شورای شهر میبد و سپاه پاسداران استان یزد است، افزود: کنگره سرداران شهید را در میبد برگزار خواهیم کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها