موج
کدخبر : ۳۶۴۴۰۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-364405

سید مصطفی فاطمی اعلام کرد:

مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان یزد با اشاره به اینکه یزد سابقه درخشانی در حوزه دفاع مقدس و دفاع از وطن داشته، افزود: ایجاد گردشگری دفاع مقدس در شهر جهانی یزد در خیابان قیام تا مسجد حظیره را خواهیم داشت.

به گزارش خبرگزار موج یزد، سید مصطفی فاطمی مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان یزد در نشست خبری کمیته یزد، میراث جهانی کنگره ملی بزرگداشت 4000 شهید دارالعباده و دارالعلم یزد در جمع اصحاب رسانه استان یزد گفت: در این کمیته کارگروه های مختلفی ایجاد کردیم که اتفاقات، اهداف و رسالت های دفاع مقدس را معرفی کنند.

فاطمی با اشاره به اینکه یزد سابقه درخشانی در حوزه دفاع مقدس و دفاع از وطن داشته، افزود: ایجاد محور گردشگری دفاع مقدس در شهر جهانی یزد در خیابان قیام تا مسجد حظیره را خواهیم داشت.

رییس کمیته یزد، شهر میراث جهانی با اشاره به تولید محتوا در زمینه دفاع مقدس افزود: راهنمایان گردشگری استان داستان های شهدا را به زبان های مختلف ترجمه و در فضای مجازی و در قالب بروشور در اختیار گردشگران قرار می دهند.

وی در ادامه با بیان اینکه میراث فرهنگی دارای گستردگی فراوان اما بودجه آن نسبت به دیگر وزارتخانه‌ها ناچیز است افزود: بودجه کل وزارت میراث فرهنگی ۱۴۰ میلیارد تومان است.

فاطمی ادامه داد: در حال حاضر ۲۲ هزار پلاک ثبتی در عرصه بافت تاریخی وجود دارد که یکهزار واحد آن به همت مردم و میراث فرهنگی مرمت شده اما ۲۱ هزار واحد ثبتی آن نیاز به مرمت دارد که با این بودجه امکان پذیر نیست.

 

وی بیان کرد: قرار بود که همزمان با کنگره شهدا تور گردشگری معرفی اتفاقات شهدا را داشته باشیم که بحث کرونا این جریان را تغییر داد اما در این راستا شناسایی محورها صورت گرفته است و سعی داریم المان هایی نیز در این محورها نصب شود.

وی گفت: یزد می تواند یکی از محورهای گردشگری دفاع مقدس قرار گیرد و امیدواریم در این کنگره بتوانیم این امر را محقق کنیم

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها