موج
کدخبر : ۳۶۴۲۴۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-364246

معاون عمرانی استاندار یزد اعلام کرد:

معاون عمرانی استاندار یزد گفت: تاکنون تنها ۳۰ درصد از شبکه فاضلاب شهر یزد اجرایی شده و گازرسانی به ۱۰ روستا از طرح هایی است که در دستور کار استان یزد قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محسن صادقیان معاون عمرانی استاندار یزد گفت: تاکنون تنها ۳۰ درصد از شبکه فاضلاب شهر یزد اجرایی شده و ساخت بیش از ۴۵۰ کیلومتر برزگراه، احداث ۵۰ کیلومتر راه روستایی، ساخت ۲ نیروگاه خورشیدی، گازرسانی به ۱۰ روستا از دیگر طرح هایی است که در دستور کار استان قرار دارد.

صادقیان در خصوص طرح های سفر رییس جمهور به یزد گفت: در سفر اول ۴۵ طرح با اعتبار ۹۷۰ میلیارد تومان مصوب شد که تاکنون ۱۰۰۰ میلیارد تومان در این باره تزریق شده که منجر به اتمام ۲۲ طرح و پیشرفت ۷۰ درصدی ۱۷ طرح دیگر شده ولی سه طرح باقیمانده به سفر دوم ریاست جمهوری منتقل شد که برای این سفر نیز بالغ بر ۵۱۱ میلیارد تومان جهت ۲۶ طرح درخواست شده است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین سرمایه‌گذاری در طرح‌های صنعتی استان یزد مربوط به بخش صنعت در شهرستان‌های بافق، اردکان، میبد و اشکذر است، افزود: کلنگ‌زنی و آغاز عملیات اجرایی ۳۴ طرح در همین ایام مبارک را داریم که این طرح‌ها با اعتباری بالغ بر ۱۸۳ میلیارد تومان و پیش‌بینی اشتغالزایی ۱۱ نفر کلنگ‌زنی می‌شوند.

صادقیان با بیان اینکه امید واریم طرح های نیمه تمام را به زیر یکهزار مورد برسانیم، از افتتاح ۷۹۶ طرح در حوزه‌های مختلف عمرانی، صنعتی و اجتماعی در این ایام خبر داد و گفت: این طرح‌ها با سرمایه‌گذاری ۱۱ هزار و ۴۲۵ میلیارد تومان آماده بهره‌برداری شده و با افتتاح آنها برای بالغ بر سه هزار نفر ایجاد اشتغال خواهد شد.

وی افزود: بیشترین سرمایه‌گذاری در این طرح‌ها مربوط به بخش صنعت است و چند طرح‌ صنعتی در شهرستان‌های بافق، اردکان، میبد و اشکذر بخش اعظمی از مجموع این سرمایه‌گذاری‌ را به خود اختصاص داده است که به عنوان نمونه می‌توان به  افتتاح طرح سنگ آهن بافق با سرمایه‌گذاری ۶۴۵۰ میلیارد تومان اشاره کرد.

صادقیان در ادامه نیز از کلنگ‌زنی و آغاز عملیات اجرایی ۳۴ طرح در همین ایام مبارک خبر داد  گفت: این طرح‌ها با اعتباری بالغ بر ۱۸۳ میلیارد تومان و پیش‌بینی اشتغالزایی ۱۱ نفر کلنگ‌زنی می‌شوند.

معاون عمرانی استاندار در ادامه ضمن ارائه گزارشی از طرح‌های عمرانی و زیربنایی استان، گفت: تکمیل ۴۵۰ کیلومتر راه اهن در استان تا سال ۱۴۰۰ در دستور کار استان است که بزرگترین این طرح‌ها خط راه‌آهن یزد - اقلید ۲۷۶ کیلومتر است که امیدواریم تا پایان امسال ریل‌گذاری این مسیر در بخش استان یزد به اتمام برسد.

وی همچنین از پیشرفت طرح‌های بافق - ارژنگ و ۱۵ کیلومتر خطوط فرعی در همین راستا خبر داد و گفت: خوشبختانه مطالعه راه اهن خاتون آباد - قادرآباد که استان کرمان را از شهرستان خاتم یزد به استان فارس متصل می‌کند، در ردیف بودجه ۱۴۰۰ پیش‌بینی شده است.

صادقیان از در دستور کار قرار گرفتن ساخت ۴۵۰ کیلومتر بزرگراه در استان خبر داد و گفت: بهره‌برداری از ۲۰۰ کیلومتر آن تا سال ۱۴۰۰ دیده شده که تاکنون ۷۳ کیلومتر آن مورد بهره‌برداری قرار گرفته و قریب به ۱۰۰ کیلومتر دیگر آن نیز طی دو ماه آتی آماده افتتاح می‌شود که از مهمترین آنها می‌توان به بزرگراه‌های یزد - طبس، کمربندی اشکذر، بزرگراه اردکان - چوپانان و بزرگراه هرات - هرابرجان اشاره کرد.

وی با اشاره به برنامه‌ی ساخت ۱۵۰ کیلومتر راه اصلی و ۵۰ کیلومتر راه روستایی در استان تا سال ۱۴۰۰، در این رابطه اعلام کرد: قطعه ۲۰ کیلومتری راه ندوشن - ورزنه اماده بهربرداری است و ۱۰۰ کیلومتر راه بهاباد - نای‌بند - دربند نیز با پیشرفت قابل توجهی در حال آماده سازی است.

وی از اجرای طرح‌های گازرسانی به مابقی روستاهای فاقد این نعمت در استان خبر داد و گفت: با بهره‌برداری از این طرح دیگر شهر و روستای فاقد گاز طبیعی در استان نخواهیم داشت و علاوه بر این نیز گازرسانی به ۴۵۰ صنعت استان در راستای تبدیل صنعت استان به صنعت سبز در دستور کار است.

وی گفت: تاکنون تنها ۳۰ درصد از شبکه فاضلاب شهر یزد اجرایی شده و ساخت بیش از ۴۵۰ کیلومتر برزگراه، احداث ۵۰ کیلومتر راه روستایی، ساخت ۲ نیروگاه خورشیدی، گازرسانی به ۱۰ روستا از دیگر طرح هایی است که در دستور کار استان قرار دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها