موج
کدخبر : ۳۶۲۹۰۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-362903

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری:

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری گفت: زیرساخت های توسعه اکوسیستم نواوری در کشور ارتقا یافته و همه باید با جریان نوآوری و حمایت از استارت آپ ها در کشور همراه شوند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، علی وحدت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری در مراسم اختتامیه رویداد سکوی پرتاب یزد که با حضورمحمد سپهر رییس صندوق پژوهش و نوآوری استان یزد، امیر ناظمی معاون وزیر ارتباطات، محمد علی طالبی استاندار یزد، محمد مهدی لطفی رییس پارک علم و فناوری یزد و ..در محل دانشگاه یزد برگزار شد، گفت: در دو سال گذشته اتفاقات خوبی در حوزه توسعه نوآوری در کشور ایجاد شد که یکی از آنها تقویت زیرساخت ها بود.

وی افزود: در حوزه تامین مالی هم اکنون ۵۰ صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی در کشور فعال هستند بعلاوه اینکه رویکرد حمایت از استارت آپ ها موفق به جذب سیستم بانکی شد به طوری که در 2 سال گذشته بانک ها سه هزار و 500 میلیون تومان به این اکوسیستم کمک کردند.

وحدت با اشاره به اینکه سرمایه صندوق های پژوهش و فناوری در کل کشور طی 2 سال گذشته 20 برابر شده، عنوان کرد: سرمایه کل صندوق های پژوهش و فناوری کشور 700 میلیارد تومان است.

وی با تاکید بر توسعه متوازن در استان یزد افزود: استان یزد همیشه از نیروی انسانی نخبه برخوردار بوده ولی به علت مهاجرت این نیرو ها به خارج از استان و کشور نتوانسته به خوبی از آنها بهره ببرد ولی طی 2 سال گذشته جهت گیری ها به شکل مثبتی تغییر کرده است.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری گفت: جریان حمایت از استارت آپ به سرعت در حال حرکت است و همه باید به این حرکت ایجاد شده در کشور کمک کنند چرا که جریانی غیر سیاست زده و همراه با رشد است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها