موج
کدخبر : ۳۶۲۰۸۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-362087

معاون آموزش سازمان نظام مهندسی کشاورزی یزد خبر داد:

معاون آموزش سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون ۲ دوره مهارت برگزار شده است، گفت: بهره گیری از امکانات مجازی ابزار مناسبی برای استفاده ارزان و آسان بهره برداران و تولیدکنندگان از به روزترین دانش کشاورزی است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، در ۱۰ ماهه اخیر دوره های آموزشی به صورت الکترونیکی از طریق سامانه کشاورزیار توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد با موفقیت صورت گرفت.

عباس میرحاجیان معاون آموزش سازمان نظام مهندسی کشاورزی یزد اظهارداشت: با توجه به شرایط اخیر کشور که با شیوع بیماری کوید ۱۹ مواجهه گردید؛ در راستای سیاست های کلان ابلاغی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد از اوایل سال جاری به منظور جلوگیری از وقفه دوره های آموزشی،توسعه امر آموزش و همچنین عدم تجمع و پرهیز از رفت و آمد اعضا، کلیه مراحل مربوط به ارائه خدمات آموزشی و برگزاری دوره ها به صورت الکترونیکی انجام داده است.

وی افزود:از ابتدای امسال 12 دوره تئوری با 3479 نفرساعت برگزار گردید که طبق برنامه ریزی انجام گرفته امیدواریم تا پایان امسال 6 دوره تئوری و مهارتی دیگر نیز بصورت غیر حضوری برگزار نماییم.

معاون آموزش سازمان یکی از نیازهای مهم و اساسی بخش کشاورزی را توسعه برنامه های مهارت آموزی دانست و گفت: خوشبختانه سازمان نظام مهندسی کشاورزی در این زمینه با مشارکت بخش خصوصی در راه اندازی 15 مراکز توان افزایی و مهارت آموزی در سطح استان یزد زمینه اجرای آموزش های مهارت محور را فراهم کرده است و از ابتدای سال جاری 2 دوره مهارت با 43 نفرساعت برگزار نموده است.

وی اظهارداشت: از ابتدای سال تاکنون 132 عضو حقیقی و 24 عضو حقوقی رتبه بندی که از بین این تعداد 10 نفر بعنوان کارشناس خبره معرفی شده و برای 184 پروانه اشتغال صادر گردیده است.

میرحاجیان هدف اصلی این سازمان را گسترش فناوری‌های بروز و اشاعه دانش عنوان کرد و افزود: بهره گیری از امکانات مجازی ابزار مناسبی برای استفاده ارزان و آسان بهره برداران و تولیدکنندگان از به روزترین دانش کشاورزی است.

وی در پایان به مزایا و امکانات سامانه کشاورزیار اشاره کرد و اظهارداشت: امکان ارائه نهاده دانش در قالب دوره های آموزشی مجازی آنلاین، کتب تخصصی،منابع آموزشی، آزمون های تخصصی آنلاین و ... به اعضاء و ذینفعان سازمان توسط اساتید برجسته دانشگاهی در این سامانه فراهم است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها