موج
کدخبر : ۳۶۰۷۳۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-360732

رییس پارک علم و فناوری یزد در جمع خبرنگاران به صورت ویدئو کنفرانس بیان کرد: رویداد 100استارت آپ که سکوی پرتاب یزد نامگذاری شده، کاروانی است که از سال های پیش شروع شده و پیام آن این است که هر مجموعه ای که ایده ای دارد نباید به علت نبود سرمایه، ایده روی زمین بماند و استارت آپ ها فرصت را غنیمت بشمارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج یزد، محمد مهدی لطفی رییس پارک علم و فناوری یزد در جمع خبرنگاران به صورت ویدئو کنفرانس بیان کرد: رویداد 100 استارت آپ که سکوی پرتاب یزد نامگذاری شده، کاروانی است که از سال های پیش شروع شده و پیام آن این است که هر مجموعه ای که ایده ای دارد نباید به علت نبود سرمایه، ایده روی زمین بماند.

وی بیان کرد: از ایده هایی که ممکن است یک مجموعه دانشجویی داشته باشد و حتی نمونه آن هم ایجاد نشده، می تواند در این رویداد معرفی شود و در صورتی که شرکت دانش بنیان برای تجاری سازی محصول خود با مشکل مالی مواجه است و نیاز به جذب سرمایه دارد می تواند این رویداد را به عنوان سکوی پرتاب بداند.

لطفی بیان کرد: حتی یک شرکت صنعتی که در بخش تحقیق و توسعه ایده ای دارد می تواند ریسک مالی خود را با صندوق پژوهش و فناوری یزد به اشتراک بگذارد و در این رویداد بزرگ حضور پیدا کند.

وی با تاکید بر اینکه هیچ ایده خوبی نباید به علت عدم تامین مالی روی زمین بماند، گفت: این رویداد بزرگ اهداف زیادی دارد که می تواند برگرداندن شور و نشاطی علمی در جامعه کرونایی و ایجاد انگیزه به تیم های فناور و دانش بنیان را از اهداف دیگر آن دانست.

لطفی بیان کرد: هدف سوم ما از رویداد100 استارتاپ ارزیابی شرکت هاست به طوری میتوانند در زمان ارزیابی و در طول رویداد به عنوان دوره آموزشی بهره ببرند چرا که داوران فنی و مطرح از سراسر کشور خواهیم داشت.

محمد سپهر مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری یزد گفت: تجربه های فعالان اکوسیستم فناوری مثل آمریکا نشان می دهد که باید بستر را برای اجرایی شدن همه ایده های نو فراهم کرد تا به تجاری سازی برسد.

وی با اعلام اینکه انتظار داریم استارت آپ ها  این فرصت را غنیمنت بشمارند، گفت: رسالت صندوق پژوهش و فناوری حمایت مالی است و این رویداد هم با رهبری صندوق انجام می شود که یک فرصتی است برای هم شرکت های سرمایه گذار و هم فرصت طلایی برای تیم ها و شرکت های ما در استان که ارزیابی شوند و هم سرمایه جذب کنند.

 عزیز پور مدیر اجرایی 100 استارت آپ در یزد گفت: حدود یک سال گذشته به ابتکار صندوق پژوهش و بنیاد برکت و وزارت علوم این کار شکل گرفت تا با جذب سرمایه خطر پذیری شرکت های دانش بنیان و فناور کم شود و آخرین سکوی پرتاب هم در اصفهان بود که بعد از آن در یزد تاریخ اول بهمن ماه برگزار می شود.

عزیز پور گفت: این رویداد در یزد با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی و صندوق پژوهش و پارک علم و فناوری یزد و حامیان کشوری انجام می شود اعلام می کنیم ثبت نام تیم ها تا  پایان این هفته تمدید می شود.

وی اظهار داشت: این رویداد داورهای استانی و کشوری محرک خوبی برای اکوسیستم نوآوری و استارت آپی استان است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها