موج
کدخبر : ۳۵۸۴۳۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-358431

حرکت جهادی شرکت گاز استان یزد؛

با تلاش اکیپ های امدادی شرکت گاز استان یزد از زمان اتمام تعمیرات خط انتقال 24 اینچ گاز به شهرستان بافق، گاز همه مشترکینی که از این موضوع متاثر شده بودند در کمتر از 3 ساعت وصل شد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد،علی اکبر میدانشاهی مدیر عامل شرکت گاز استان یزد با اشاره به حادثه اتفاق افتاده بر روی خط 24 اینچ انتقال گاز به شهرستان بافق که در حوالی روستای باقرآباد رخ داده و منجر به قطع گاز شهر بافق شده بود گفت: در همان دقایق ابتدایی قطع گاز در خط انتقال 24 اینچ، نیروهای شرکت گاز استان یزد در محل حضور یافته و ضمن اعلام گزارش به مدیریت منطقه 2 عملیات گاز ایران جهت اقدامات تعمیراتی مورد نیاز، بلافاصله کمیته بحران شرکت تشکیل و هماهنگی های لازم در خصوص مساعدت و پشتیبانی لجستیکی نیروهای عملیاتی منطقه 2 عملیات گاز ایران صورت پذیرفت.

در ادامه برنامه ریزی در خصوص گروه بندی همکاران شرکت گاز استان یزد به منظور تزریق گاز شبکه های داخلی شهرستان، تعمیرات احتمالی ایستگاهها، تعویض کنتور و رگلاتورهای آسیب دیده و پاسخگویی به مشترکین صورت گرفت و با هماهنگی انجام شده با شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه یزد، تأمین سوخت مایع شهرستان در دستور کار قرار گرفت.

علی اکبر میدانشاهی درادامه با اشاره به اجرای بالغ بر 300 کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع، نصب بیش از 10 هزار انشعاب و نیز بهره مندی بیش از 18000 مشترک بافقی از نعمت گاز طبیعی افزود: گستردگی شبکه های اجرا شده در شهرستان، ضرورت برنامه ریزی مسنجم به منظور تزریق شبکه ها را طلب می کرد که این مهم با برگزاری جلساتی با حضور نمایندگان واحد های بهره برداری،HSE ،حراست و امور مهندسی سازماندهی و دستور کار واحدهای اجرایی مشخص گردید.

وی ادامه داد: تشکیل 30 گروه امدادی با استفاده از ظرفیتهای شرکت گاز در سایر شهرستان های استان و سرویس دهی مطلوب و سریع به مشترکان  به دلیل سردی هوا و نیز حساسیت تامین گاز مردم خوب شهر بافق را می توان از نقاط قوت تجربه فوق الذکر برشمرد.

مدیر عامل شرکت گاز استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه اجرای خطوط انتقال به مبادی استانها بازدید دوره ای و تعمیرات احتمالی بر این خطوط بر عهده شرکت انتقال گاز ایران می باشد افزود: شرکت های گاز استانی وظیفه اجرا و نگهداری شبکه گازرسانی با فشار 250،60و ¼ psi و خدمت رسانی به مشترکین مستقر در محدوده استان را بر عهده دارند مضافا اینکه اقدامات صورت گرفته در این حادثه صرفا به دلیل تسریع در انجام عملیات تعمیراتی توسط همکاران منطقه 2 عملیات انتقال گاز ایران و کاهش زمان قطع گاز مشترکین شهرستان صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: علت حادثه توسط کارشناسان منطقه 2عملیات انتقال گاز ایران در حال بررسی است که متعاقبا توسط این عزیزان اطلاع رسانی خواهد شد.

میدانشاهی در پایان از مجموعه فرمانداری شهرستان بافق، سازمان آتش نشانی، نیروی انتظامی و اداره برق شهرستان بافق که شرکت گاز استان یزد را در ساماندهی این بحران همراهی نمودند تشکر و قدردانی نمود و متعاقبا نیز مقامات شهرستان مراتب قدردانی و تشکر خود را از اقدام منحصر به فرد شرکت گاز استان یزد در وصل مجدد جریان گاز مشترکین بافق را ابراز داشتند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها