موج
کدخبر : ۳۵۱۸۴۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-351846

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: با وجود شرکت تعاونی ها می توان از سرمایه های خرد نیز استفاده کرد و مردم را در پروژه های مختلف سهیم کرد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، عماد تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با اعضای اتحادیه تعاونی های صادر کننده استان یزد دیدار و گفت و گو کرد.

وی در این دیدار با اشاره به اینکه مردم استان سرمایه زیادی دارند که متاسفانه این سرمایه ها سرگردان هستند گفت: سرمایه های سرگردان در بورس، دلار، سکه و ... در چرخش است که در بسیاری از مواقع مردم سرمایه خود را از دست می دهند.

تشکری اتحادیه تعاونی های را مکمل شرکت های تعاونی دانست و افزود: اتحادیه ها می توانند نواقص شرکت های تعاونی را مرتفع سازند و با یکپارچه سازی و هماهنگی بین شرکت های تعاونی در رسته های مشابه باعث رونق و همچنین صادرات محصولات تعاونی ها به خارج از کشور شوند.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با اشاره به اینکه در سال های آخر دولت فرصت های مناسبی به وجود می آید که باید از آنها استفاده شود تصریح نمود: در گذشته تمامی افرادی که در یک شرکت تعاونی عضو بودند با هر آورده ای، دارای یک حق رای بودند اما با وجود شرکت تعاونی ها جدید افرادی که سرمایه کلان وارد شرکت می کنند 51 درصد کرسی هئیت مدیره دارند و سهامداران خرد نیز می توانند تا 35 درصد در هیت مدیره کرسی داشته باشند.

وی ادامه داد: با وجود این نوع از شرکت تعاونی ها می توان از سرمایه های خرد نیز استفاده کرد و مردم را در پروژه های مختلف سهیم کرد.

تشکری با اشاره به اینکه ساخت مسکن کارگری به اتاق تعاون استان واگذار شده است گفت: اتحادیه تعاونی ها می تواند در ساخت مسکن کارگری یاری گر اتاق تعاون باشد و نقش ایفا کند.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان برهمکاری اتاق تعاون با اتحادیه تاکید ورزید و گفت: با نگاه و مدیریت جدیدی که در اتاق تعاون استان به وجود آمده است امید داریم اتاق تعاون با قدرت در بخش تعاون فعالیت کند و با استفاده از خرد جمعی و پتانسیل تعاونی های استان جایگاه اتاق را ارتقاء بخشند.

در پایان این نشست ظرفیت های حضور و نقش اتحادیه تعاونی های صادر کنندگان استان در کشورهای دوست مورد بررسی قرار گرفت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها