موج
کدخبر : ۳۵۱۷۵۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-351753

بنیاد تعاون زندانیان یزد؛

مدیر بنیاد تعاون زندانیان استان یزد با بیان اینکه امروز همه زمینه های کار جهت استفاده از زندانیان دارای رأی باز در بیرون از زندان فراهم است، گفت: از طریق بنیاد تعاون زندانیان استان یزد به 57 کارگاه صنعتی و خدماتی نیروی کار اعزام شده است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، عزیزالله سیفی مدیر بنیاد تعاون زندانیان استان یزد در دیدار با رئیس کل دادگستری استان یزد، به در خواست های بسیاری برای استفاده از نیروی کار زندانی وجود دارد اشاره کرد و افزود: متأسفانه با وجود درخواست ۵۰۰ نفر از سوی کارگاه های صنعتی استان برای تأمین نیرو، امکان تأمین نیرو وجود ندارد.

وی با اشاره به اعزام نیرو برای ۵۷ کارگاه صنعتی و خدماتی در استان، ابراز داشت: سعی شده با مدیریت و تعامل به گونه ای برنامه ریزی شود که علاوه بر بیمه حوادث و مسئولیت مددجویان  شاغل در کارگاهها  کمترین مشکل و خطری برای زندانیان ایجاد نشود.

این مقام مسئول از پیشنهاد بانک اطلاعات کار از همان ابتدای ورد مددجو به زندان خبر داد و گفت: برای اینکه بتوان بر اساس تخصص از ظرفیت و توانمندی مددجویان زندانی برای حرفه آموزی و اشتغال استفاده کرد، یک بانک اطلاعاتی از مددجویان در حال تشکیل است تا براساس نیاز و در خواست کارگاهها نیروی تخصصی برای کار تأمین  گردد .

وی بر بهره گیری از ظرفیت خَیِّرین در حوزه اشتغال زندانیان تأکید کرد و گفت: بسیاری از نیازهای داخلی زندان را می توان با استفاده از ظرفیت کار موجود در زندان تأمین کرد و حتی می توان در تولید برخی از کالاهای اساسی در استان نقش آفرینی نمود.

مدیر بنیاد تعاون زندانیان استان یزد، به شاخص بودن استان یزد در حوزه اشتعال آفرینی برای زندانیان در سطح کشور اشاره کرد و بیان داشت: با تلاش های صورت گرفته و برنامه ریزی های انجام شده در امر اشتغال مددجویان، استان یزد در کشور سرامد است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها