موج
کدخبر : ۳۵۱۱۹۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-351194

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان خاتم گفت: با توجه به برنامه های طرح احیا و تعادل بخشی سفره های آب زیرزمینی، با انتقال دهندگان به اراضی غیر برخورد قاطع شد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، سیدجمال الدین طباطبایی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان خاتم گفت: پیرو اخطاریه های قبلی مبنی بر عدم انتقال غیرقانونی آب به اراضی غیر، سی هزار متر از خط لوله انتقال آب به اراضی غیر، مسلوب المنفعه شد.

وی در این رابطه اظهار داشت: با توجه به برنامه های طرح احیا و تعادل بخشی سفره های آب زیرزمینی، بهره برداران منابع آبی فقط مجاز به استفاده از آب استحصالی در محدوده اراضی مندرج درپروانه بهره برداری بوده که در این راستا با انتقال دهندگان به اراضی غیر برخورد قاطع شد.

این مقام قضایی با تاکید بر اینکه منابع آب یک سرمایه ملی و محدود است که به همه نسل‌ها تعلق دارد و باید در حفظ و نگهداری از آن اهتمام جدی داشت، تصریح کرد: حفظ حقوق عامه و صیانت از آن، یکی از مهمترین وظایف دادستانی بوده و در راستای حفاظت از منابع آبی و پاسداری از آن دستگاه قضا از هیچگونه تلاشی دریغ نخواهدکرد: دادستانی بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه ی آب‌های سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قاطع قانونی خواهد کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها