موج
کدخبر : ۳۴۹۰۶۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-349067

مسئول کانون بسیج مهندسین و متخصصین پایگاه مقاومت شهید سامعی؛

مسئول کانون بسیج مهندسین و متخصصین پایگاه مقاومت شهید سامعی شرکت برق منطقه‌ای یزد هدف از تشکیل این کانون را بررسی مشکلات و معضلات حال و آتی صنعت برق استان و تقویت کلینیک صنعت برق در استان یزد عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، سیدمجتبی هاشمی مسئول کانون بسیج مهندسین و متخصصین پایگاه مقاومت شهید سامعی شرکت برق منطقه‌ای یزد ضمن ارائه گزارش عملکرد 6 ماهه، هدف از تشکیل این کانون را بررسی مشکلات و معضلات حال و آتی صنعت برق استان و ارائه راهکار‌های کارشناسی برای بهبود وضعیت، تعریف و پیگیری پروژه‌های مورد نیاز صنعت برق ساخت داخل، بهره گیری از پتانسیل متخصصین در انجام طرح‌های پژوهشی و رفع مشکلات صنعت برق، ایجاد بستر‌های آموزشی برای برگزاری دوره‌های عمومی و تخصصی برای نیرو‌های بومی استان و توسعه و تقویت کلینیک صنعت برق در استان عنوان کرد.

هاشمی در تشریح اقدامات صورت گرفته در کانون بسیج مهندسین و متخصصین پایگاه مقاومت شهید سامعی خاطرنشان کرد: دیدار با مدیرعامل شرکت و تشریح اقدامات انجام شده و ارائه برنامه سال ۹۹، دیدار با فرمانده سپاه الغدیر استان یزد و مشارکت در زمینه مشاوره ساخت یادمان شهدا برخی از اقدامات انجام شده در این کانون است.

تفاهم با فنی و حرفه‌‌ای یزد برای نیازهای آموزشی صنعت برق

وی ادامه داد: با توجه به نیاز صنعت برق استان به پرسنل متخصص و آموزش دیده، جلسات متعدد با هماهنگی واحد آموزش شرکت و سازمان فنی و حرفه‌ای استان یزد برگزار شده و نیاز‌های صنعت برق در حوزه‌های خط، پست، بهره برداری و حفاظت تقسیم بندی و کارگروه‌های مربوطه تشکیل شده است.

هاشمی افزود: در کارگروه‌های خط، پست و بهره برداری عناوین شغلی با نام‌های «کارور خطوط فوق توزیع و انتقال برای نیاز‌های شغلی حرفه خط، کارور ایستگاه‌های فوق توزیع و انتقال» برای نیاز‌های شغلی حرفه پست و بهره بردار ایستگاه‌های فوق توزیع و انتقال برای نیاز شغل بهره برداری از پست شکل گرفته و اعضای این کارگروه‌ها در حال برنامه ریزی ملزومات هریک از این عناوین هستند.

مسئول کانون بسیج مهندسین و متخصصین پایگاه مقاومت شهید سامعی شرکت همچنین تصریح کرد: نیاز‌های آموزشی مورد نیاز بخش حفاظت از پست‌های انتقال و فوق توزیع نیز در مدت ۶۰ روز توسط دبیر کارگروه جمع بندی و دریافت می‌شود.

احصای حوزه‌های پژوهشی در دستور کار

هاشمی همچنین با اشاره به ساختار موجود در شرکت، گفتگو و تبادل نظر با معاونت‌های مالی و منابع انسانی را خبر داد و افزود: در جلسه با معاونت‌های مالی و منابع انسانی شرکت مسائل و موضوعات مختلف پیش رو به عنوان حوزه‌های پژوهشی مطرح شد.

ایده‌های ساخت داخل در دست بررسی

وی افزود: در حوزه ساخت داخل، طی جلسات برگزار شده و مذاکرات انجام شده با واحد ساخت داخل کانون بسیج مهندسین با دفتر تحقیقات و کنترل کیفیت، ضمن ارائه فراخوان داخلی با موضوع ساخت داخل و برگزاری جلسات مشترک با حضور اساتید دانشگاهی، ایده‌ها و موضوعات پیشنهادی تجهیزات مورد نیاز ساخت داخل مورد طرح و بررسی قرار گرفت که پس از ارجاع به کمیته تحقیقات شرکت، گزارش آن منتشر خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها