موج
کدخبر : ۳۴۴۸۵۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-344854

استاندار یزد؛

استاندار یزد گفت: با مشکل تامین برق ۱۰ مگاوات برای بعضی از مناطق استان، سرمایه گذاران کلان استان نتوانستند در جهت توسعه مناطق محروم استان گام بردارند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمدعلی طالبی استاندار یزد در مراسم افتتاحیه طرح های پویش هر هفته الف ب ایران با حضور وزیر نیرو در یزد گفت: با مشکل تامین برق ۱۰ مگاوات برای برخی مناطق استان یزد، سرمایه گذاران کلان استان نتوانستند در جهت توسعه مناطق محروم استان یزد گام بردارند.

طالبی همچنین با اشاره به رفع قسمتی از مشکلات و چالش‌های مناطق محروم استان یزد، توجه و کمک بیش از پیش وزیر نیرو در جهت توزیع عادلانه امکانات و ظرفیت‌های استان و تامین برق شهرستان‌های خاتم، بهاباد، ابرکوه و بافق را خواستار شد و ابراز امیدواری کرد با همراهی وزیر نیرو بتوانیم شاهد تقاضای روز افزون سرمایه گذاری در استان باشیم.

محمدعلی طالبی استاندار یزد، با اشاره به نقش مهم این ۱۴ پروژه در توسعه استان، افزود: این پروژه‌ها می‌توانند بعضی از مشکلات بخش‌ها و شهرستان‌های مختلف استان را برطرف کنند.

وی افزود: خوشبختانه استان یزد در حوزه صنعت برق شرایط مناسبی داشته و می‌توان این حوزه را از افتخارات استان یزد دانست و این موفقیت را مدیون تلاش‌های انجام شده در سال‌های اخیر هستیم.

طالبی خاطر نشان کرد: اخیرا بر اساس اولویت‌های استان برای توزیع مناسب فرصت‌ها و ظرفیت‌ها در راستای توسعه، توجه به مباحث محیط زیست و فعالیت در چهارچوب طرح آمایش استان، برخی محدودیت‌ها در توسعه صنایع در دشت یزد- اردکان ایجاد شده تا از توسعه  بی‌رویه و بدون برنامه صنایع و ایجاد مسائل اجتماعی و زیست محیطی جلوگیری شود.

وی ادامه داد: برای حل اینگونه معضلات و هدایت سرمایه گذاری به مناطق کمتر برخوردار استان برنامه‌هایی تدوین شده و پهنه‌های جدید استقرار صنایع در استان به جهت سرمایه گذاری در شهرستان‌های محروم استان تعریف شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها