موج
کدخبر : ۳۲۴۰۵۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-324058

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: عده‌ای از سودجویان به عرضه مواد ضد عفونی تقلبی در بازار از جمله یزد اقدام کرده اند که مشکلات جسمی و پوستی، کمترین عارضه مصرف آن است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمدحسین مصدق معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: محلول ضدعفونی کننده دست با نشان تجاری لایفوزوم طبیعی در بازار تقلبی و غیرقابل استفاده است.

وی افزود: مواد ضدعفونی دست یکی از اقلام اساسی پیشگیری از ابتلا به کرونا است، اما این روزها به ‌دلیل تقاضای زیاد، عده‌ای از سودجویان اقدام به عرضه مواد تقلبی در بازار از جمله یزد کرده اند که مشکلات جسمی و پوستی، کمترین عارضه مصرف آن است.

وی افزود:  با توجه به بازرسی‌های انجام شده، محلول ضدعفونی یادشده با عنوان لایفوزوم طبیعی و لوگو حاوی NBTF فاقد هرگونه مجوز از سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت است و مورد تایید این معاونت نیست.

این مسئول از معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد خواست تا بر اساس مقررات نسبت به جمع‌آوری فوری این فراورده اقدام و از عرضه آن جلوگیری و این معاونت را از نتایج به دست آمده مطلع کنند.

مصدق  از شهروندان خواست تا در هنگام خرید مواد ضدعفونی هوشیار باشند و به برچسب مندرج بر روی آن دقت کنند و از مجاز بودن محلول برای مصرف ضدعفونی دست یا سطوح اطمینان داشته باشند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف با ۱۹۰ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تماس بگیرند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها