موج
کدخبر : ۳۱۴۴۲۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-314426

فرماندار اردکان:

فرماندار اردکان گفت: ممانعت از صدور مجوز ایجاد صنایع آلاینده جدید دنبال می شود.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، بهروز شهابی‌زاد فرماندار اردکان در دبیرستان دخترانه ۱۷ شهریور اردکان افزود:  ارموزه محیط‌زیست به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های انسان ها تبدیل شده ، مشکلات و معضلات مربوط به آن نگرانی‌های عمومی را برانگیخته است.

وی اضافه کرد: رشد روزافزون صنایع و کارخانه ها ، استفاده گسترده از سوخت‌های فسیلی و خودروهای فرسوده موجود در شهرها، از عوامل عمده آلودگی هواست.

فرماندار اردکان اظهار داشت: این شهرستان امروزه به‌ عنوان یکی از قطب‌های مهم صنعتی استان یزد مطرح است و پیشرفت صنعتی در اغلب زمینه‌ها باعث شکوفایی و رونق اقتصادی و اجتماعی آن شده و امروز به‌ الگویی از رشد صنعتی برای منطقه تبدیل شده است.

شهابی زاد ادامه داد: در کنار آن، مشکلاتی نیز به‌وجود آمده که یکی از آن‌ها آلودگی هوا در برخی روزهای سال به‌ویژه در فصل پاییز و زمستان است.

فرماندار اردکان با اشاره به تلاش‌های قابل‌توجه در ماه‌های اخیر در حفظ و صیانت از محیط‌ زیست به‌ویژه در زمینهٔ کاهش آلودگی هوا، مهم‌ترین گام در این راستا را ایجاد کارگروه تخصصی محیط‌زیست شهرستان دانست که برای اولین بار در میان ۱۰  شهرستان‌ استان در اردکان شروع به فعالیت کرد و متشکل از استادان دانشگاهی، متخصصان و فعالان محیط‌ زیست و رییسان برخی اداره های مرتبط است.

وی تصریح کرد: گام بعدی، ممانعت از صدور مجوز برای برخی صنایع آلاینده جدید برای آینده است که به‌منظور حفظ سلامت مردم و جلوگیری از آلودگی محیط‌زیست تاکنون با جدیت دنبال می‌شود.

فرماندار اردکان تأکید کرد: فرهنگ‌سازی، رعایت قانون و استانداردهای زیست‌محیطی توسط صنایع و معادن موجود ، ارتقای کیفیت و تشویق مردم به استفاده از سیستم حمل‌ و نقل عمومی به‌جای خودروی شخصی، ترغیب مردم به استفاده از دوچرخه طبق آموزه‌های فرهنگی گذشتگان، توسعه فضای سبز شهری و جلوگیری از تخریب فضای سبز موجود از راهکارهای اساسی در این راستاست.

شهابی‌زاد خاطرنشان کرد: مسوولان اداره های ذی‌ربط باید با هماهنگی و برنامه‌ریزی دقیق و مدون برای داشتن هوایی سالم و پاک تلاش کنند و با کمک و همکاری مردم اردکان آینده‌ای شایسته را برای محیط‌زیست شهرستان فراهم کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها