موج
کدخبر : ۳۱۰۲۵۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-310256

رییس اداره بهزیستی میبد گفت: خانواده ها باید از این احساس که خرید کتاب هزینه اضافی است دوری کنند و با خرید کتاب و خواندن آن کتابخوانی را در جامعه ترویج دهند تا جزئی از فرهنگ شود.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، سید محسن فلاح رییس اداره بهزیستی میبد گفت: با توجه به اینکه خواندن کتاب را باید از زمان کودکی شروع کرد کاش لیست سیسمونی نوزادان، کتاب و کتابخانه‌ هم داشت تا خرید کتاب و کتابخوانی برای کودکان در میان خانواده‌ها نهادینه شود.

وی در مراسم بازدید اعضای ستاد هماهنگی جام باشگاه‌های ترویج کتابخوانی از یک مهد کودک افزود: وقتی خانواده‌ها در زمان تهیه سیسمونی به بسیاری وسایل حتی خرید دوچرخه هم توجه می‌کنند باید از این احساس که خرید کتاب هزینه اضافی است دوری کنند و با خرید کتاب و خواندن آن کتابخوانی را در جامعه ترویج دهند تا جزئی از فرهنگ ما گردد.

وی درادامه تصریح کرد: با یک‌دست کردن خلاقیت‌ها و ارائه آنها در قالب کتاب می‌توان در چندین محور درسی، هنری، مهارت اجتماعی و...فعالیت کرد و اثرات آن را در جامعه دید.

رئیس اداره بهزیستی میبد با تشکر از فعالین در حوزه کتابخوانی اظهار داشت : کانون‌های کتابخوانی می‌توانند درحوزه‌های یاد دادن مهارت زندگی به بچه ها با هدف جلوگیری از دچار شدن آنها به آسیب‌ها، همدلی، موضوعات ترافیکی ، حوادث محیط کار، زوج درمانی، شبه خانواده، مددجویی  و... نقش آموزشی داشته و با بهزیستی همکاری کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها