موج
کدخبر : ۲۶۷۹۸۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-267984

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد بیان کرد:

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد گفت: امروز به مدیران و همکارانی نیاز داریم که اطلاعات و مهارت کافی برای مدیریت استان یزد به ویژه در زمان بحران را داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محسن صادقیان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد در آیین اختتامیه دومین دوره آموزشی مدیریت بحران ویژه مدیران شهرستان های استان یزد با موضوع سیل و زلزله گفت: دانش و تجربه از ضرورت های فعالیت در عصر حاضر است و ما امروز به مدیران و همکارانی نیاز داریم که  اطلاعات و مهارت کافی برای مدیریت استان یزد به ویژه در زمان بحران را داشته باشند.

وی با قدردانی از برگزار کنندگان این دوره آموزشی بیان کرد: مدیران میدانی و عملیاتی می توانند در برنامه های پیش رو و اتفاقات احتمالی با کیفیت مناسب تصمیم سازی و خدمات ارائه نمایند و لازم است در کنار آموزش بروز رسانی اطلاعات و بازآموزی مهارت ها نیز مورد توجه قرار گیرد زیرا این امر می تواند در زمان بحران بسیار موثر واقع شود.

صادقیان افزود: در کنار ارتقا توان مدیریتی و مهارتی نیازمند امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی مناسب نیز هستیم که در زمان بحران بتوانیم خدمات را به موقع و در شکلی رضایت بخش ارائه کنیم زیرا  موقعیت جغرافیایی و ارتباطی یزد ایجاب می کند به ویژه در مدیریت ترافیکی و رویارویی با موضوع ریزگردها آمادگی موثر وجود داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط شهرها و روستاهای استان، خشتی بودن بافت تاریخی و قدیمی و وجود بخشی از بافت فرسوده و ناکارآمد در مواقع بحران با چالش های متعددی روبه رو می شویم که  شناخت کافی و تهیه بانک اطلاعاتی از فضای پیرامون و تجهیزات دستگاه های مختلف  می تواند در ایجاد هم افزایی برای مدیریت این موضوعات اثرات مثبتی به همراه داشته باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد اظهار کرد: بانک اطلاعاتی در خصوص مسیرهای ارتباطی و راه‌ها، محلات شهری و روستایی  بر بستر فناوری اطلاعات با محوریت سازمان فاوای شهرداری در دستور کار قرار گیرد زیرا امروز شهر یزد 700 هکتار بافت تاریخی و نزدیک سه هزار هکتار بافت فرسوده و ناکارآمد دارد و اگر اتفاقی رخ دهد میزان اطلاعات از مناطق مختلف، معابر ،دسترسی ها،موضوعات  جمعیتی و سکونتی در خدمات رسانی اثر مستقیم دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها