موج

مدیر کل انتقال خون یزد:

مدیر کل انتقال خون یزد گفت: با تکنولوژی جدید انتقال خون یزد مردم می توانند با اهدای خون در پذیره نویسی سلول‌های بنیادی خونساز هم مشارکت کنند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، نقی تقوایی مدیر کل انتقال خون یزد گفت: محصولات نوین انتقال خون و میزان سلامت خون در یزد در وضعیت بسیار خوبی است و اهداکنندگان سرمایه‌های انتقال خون هستند.

وی گفت: متوسط اهدای خون در کشور به ازای هر هزار نفر 27 نفر است در حالی که در استان یزد 37 در هر هزار نفر است.

وی با اشاره به راه‌اندازی دستگاه‌های جدید و با بهره گیری از تکنولوژی‌های روز دنیا در این اداره کل گفت: اهداکنندگان بجای اهدای خون می‌توانند اهدای پلاسما و پلاکت آفرزیس داشته باشند و در پذیره‌نویسی سلول‌های بنیادی خونساز نیز مشارکت نمایند و جان بیماران را نجات دهند.

تقوائی وضعیت اهدای خون در استان یزد را بسیار خوب توصیف کرد و گفت: حدود 40 درصد از اشغال تخت‌های مراکز درمانی استان مربوط به هموطنانی است که از استان‌های همجوار مراجعه می‌کنند.

مدیرکل انتقال خون استان یزد گفت:حجم بیمار غیربومی در یزد زیاد است ولی در عین حال ذخایر ون استان یزد کافی است و از این نظر مشکلی نداریم چراکه یزد بیشتر از میانگین کشوری ذخایر خون دارد و حتی در برخی موارد به استان های همجوار هم ارسال می کنیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها