موج
کدخبر : ۲۶۲۵۰۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-262503

مشاور استاندار یزد در امور ایثارگران:

مشاور استاندار در امور ایثارگران با اشاره به‌ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به‌خصوص برای جوانان و نسلی که سال‌های دفاع مقدس را درک نکرده‌اند، گفت: مهمترین شاخصه و راهکار ماندگاری حماسه‌آفرینی‌های شهدا و ایثارگران تلاش مجدانه در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، " احمدعلی دشتی پور " مشاور استاندار یزد در امور ایثارگران در جلسه شورای هماهنگی امور ایثارگران شهرستان میبد که در محل این فرمانداری تشکیل گردید، گفت: ترویج و توسعهٔ فرهنگ ایثار و شهادت یک حرکت وجدانی و دینی است و نباید در چارچوب مقررات و محدودیت‌های اداری موردتوجه قرار گیرد.

دشتی پور در ادامه با تقدیر و تشکر از برگزاری جلسات هماهنگی امور ایثارگران اظهار داشت: بسیاری از مشکلات خانواده معزز شهدا، ایثارگران، مباحث مرتبط با گلزارهای شهدا و غیره را می‌توان در این جلسات بررسی و مرتفع نمود.

وی در ادامه بر برگزاری جلسات شورای هماهنگی امور ایثارگران به‌صورت ماهیانه تأکید کرد.

مشاور استاندار در امور ایثارگران همچنین دیدار از خانواده‌های محترم شهدا و جانبازان و ایثارگران را اقدامی شایسته برای ترویج و توسعهٔ فرهنگ و شهادت در جامعه قلمداد نمود.

 

فداکاری خانواده معظم شهدا جبران‌ناپذیر است

فرماندارمیبد نیز در این جلسه ضمن خیرمقدم به اعضای شورا با اشاره به اینکه اهمیت دادن به فرهنگ ایثار و شهادت نقش بسیار مؤثری در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد، گفت: امروز که شاهد افزایش آسیب‌های اجتماعی در جامعه هستیم می‌توان با گسترش فرهنگ ایثار و شهادت و انتقال آن به نسل جوان بسیاری از مسائل و مشکلات جامعه را حل کرد.

حسین فلاح افزود: خانواده معظم شهدا ولی‌نعمت ما هستند و هر قدمی برای این عزیزان برداریم باز نمی‌توانیم فداکاری آن‌ها را جبران کنیم.

در این جلسه مسئولین گزارشی از برنامه‌های حوزه ایثارگران مرتبط با حوزه کاری خود را ارائه کردند و پس از بحث و تبادل‌نظر مصوب شد، تا بنیاد شهید شهرستان با اعلام فراخوان طراحی تمثال شهدای شهرستان بر روی کاشی و نصب آن در ورودی هر محله،، را پیگیری نماید.

همچنین مقرر شد بنیاد شهید و ناحیه مقاومت بسیج شهرستان آمار دقیق رزمندگان شهرستان در دفاع مقدس را جمع‌بندی و تفکیک نمایند و در برنامه‌های دیدار و تجلیل از ایثارگران قرار دهند، همین‌طور جلسات شورای هماهنگی امور ایثارگران، هرماه در بنیاد شهید شهرستان تشکیل گردد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها