English

سال تحصیلی جدید ؛ سالی سرشار از امید و امنیت

به همه فرهنگیان عزیز کشور و شهروندان گرامی ، اطمینان می دهیم که سال تحصیلی پیش رو سالی سرشار از امنیت و آرامش خواهد بود .

سال تحصیلی جدید ؛ سالی سرشار از امید و امنیت

سردار دکتر سعید منتظرالمهدی معاون فرهنگی اجتماعی فراجا به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید در یادداشتی نوشت: 

اینجانب به نمایندگی از جامعه بزرگ انتظامی کشور، آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ را به جمعیت چند میلیونیِ علم و فرهنگ ، اعم از معلمان و فرهنگیان گرانمایه، دانش آموزان عزیز ،اساتید گرانقدر و دانشجویان معرفت جو، صمیمانه تبریک و تهنیت می گویم و در این مجال فرصت را غنیمت می شمارم تا در آغاز بهار تعلیم و تربیت ، نکاتی چند را محضر جامعه بزرگ فرهنگی کشورمان یادآور شوم.

 ما به عنوانِ پلیس کشور قدردان معلمان و دیگر فرهنگیان فرهیخته هستیم چرا که آنان، نه تنها برای افزایش دانش و آگاهی خیل عظیم فراگیران و ارتقای تراز علمی کشور از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنند بلکه برای پرورش نسلی برخوردار از مشی و منش سالم و دارای شخصیت پویا و بالنده و سرشار از ایمان و معنویت و حس میهن دوستی و مسئولیت پذیریِ اجتماعی ، اهتمام تام می ورزند. 

مطمئنا نونهالان و جوانانی که امروزه توسط معلمان فرزانه و اساتید فرهیخته تربیت می شوند، در آینده می توانند موجب رشد و توسعه و اعتلای شگرف و همه جانبه کشورمان شوند و آینده علمی کشور را تضمین نمایند.

 بی تردید همه معلمان و اساتید بر این واقعیت واقفند که اولا: « احساسِ امنیتِ روانیِ » دانش آموزان و دانشجویان سهم سترگی در یادگیری ، دانش اندوزی و سلامت ذهنی ، خُلقی ، اجتماعی و حتی جسمانی آنان دارد .ثانیا : این احساس دلپذیر و خرسند ساز بیش از هر چیز متاثر از حرف ، سخن و ایده و اندیشه ای است که بر زبان و قلم تعلیم دهندگان جاری می شود. از همین روی انتظار می رود همه ما آنگونه سخن بگوییم ‌و آنسان بنگاریم که ذهن و ضمیر متعلمان خویش را سرشار از آرامش و امنیت و امید و شادابی سازیم و آنان را از آینده روشن و افتخار آمیز کشور مطمئن سازیم.

ثالثا، ما بر این واقعیت اذعان داریم که یادگیری دقیق و کامل تنها در محیط امن و عاری از عوامل مُخل نظم و امنیت رخ می دهد. به همین سبب پلیس در سرتاسرِ کشور تمام توان و تلاش خویش را بکار می بندد تا محیط را مهیای اینگونه یادگیری و آموزش بسازد و عوامل برهم زننده نظم و امنیت را در جای جای کشور از میان براند. شکی نیست که تحقق کامل این هدف مستلزم همراهی و همگامی همه فرهنگیان کشور و البته اولیای گرامی دانش آموزان و دانشجویان عزیز است( سامانه های ارتباطی ما در سراسر کشور نیز به بهترین شکل ممکن زمینه و بستر این همراهی و همکاری را مهیا می نمایند)

رابعا و از هم اکنون، به همه فرهنگیان عزیز کشور و شهروندان گرامی ، اطمینان می دهیم که سال تحصیلی پیش رو سالی سرشار از امنیت و آرامش خواهد بود و فراگیران عزیز با فراغ بال و در محیط و فضایی مملو از آرامش به فراگیری علم و دانش و تعالیِ روح و ذهن خویش خواهند پرداخت .

 ما همانگونه که همواره تاکید کرده ایم حافظ امنیت آنان و جامعه خویش هستیم و در تحقق این هدفِ استراتژیک به فضل وکرم الهی از هیچ تلاشی فر‌وگذار نخواهیم کرد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه