English

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور:

خدمت به مردم بالاترین امر به معروف است/ در انجام تکلیف اجتماعی «به توچه» «به من چه» نداریم

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با تاکید بر لزوم توجه به امر به معروف بیان کرد: حیات جامعه به توجه به مقوله امر به معروف است.

خدمت به مردم بالاترین امر به معروف است/ در انجام تکلیف اجتماعی «به توچه» «به من چه» نداریم
به گزارش خبرگزاری موج گیلان

، حجت الاسلام محمد حسین طاهری آکردی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور، امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران گیلان اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر از پایه‌های مستحکم و استوار جامعه اسلامی است و باید مورد توجه قرار گیرد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با تاکید بر لزوم توجه به امر به معروف بیان کرد: حیات جامعه به توجه به مقوله امر به معروف است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

حجت الاسلام طاهری با بیان اینکه جامعه بدون امر به معروف علائم حیاتی ندارد، گفت: هر چیزی که برای جسم، روح، روان، فرد و جامعه ایجاد نقصان کند باید مورد واکنش قرار گیرد.

وی با بیان اینکه امر به معروف یک امر عقلی و انسانی است، افزود: امر به معروف بر مبانی عقلی استوار بوده که اسلام به ان تاکید کرده است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با بیان اینکه بی تفاوتی نسبت به منکرات خواسته دشمن است، گفت: جامعه بدون امر به معروف زنده و پویا نیست و مرده متحرک است.

طاهری آکردی با تاکید بر لزوم تقویت روحیه امر به معروف در لایه‌های مختلف بیان کرد: مساله امر به معروف باید در همه بخش‌های جامعه نمود پیدا کند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با تاکید بر لزوم توجه به امر به معروف در دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها بیان کرد: توسعه و تقویت خدمت رسانی، توجه به مسائل اسلامی در بانک‌ها و همچنین صداقت محوری و عدالت محوری در دستگاه‌ها از مهم‌ترین معروف‌ها است.

نقش نظارت مردم بر مردم و مردم بر دولت

وی با بیان اینکه ایجاد گفتمان نخبگان برای تحقق و تعالی بخشی امر به معروف و نهی از منکر ضرورت دارد، ادامه داد: مردمی سازی امر به معروف لازم است چرا که ما در فریضه امر به معروف دست گیری ملاک است نه مچ گیری.

وی با اشاره به نقش نظارت مردم بر مردم و مردم بر دولت افزود: تشکل‌های مردمی در نظارت بر مردم و تحقق امر به معروف و نهی از منکر در جامعه نقش مهم دارند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با بیان اینکه آموزش و پرورش یکی از پایه‌های مهم تعالی جامعه تلقی می‌شود، گفت: آموزش و پرورش جزو اعضای مهم ستاد امر به معروف و نهی از منکر بوده و قدم‌های مشترک خوبی هم در راستای سالم سازی جامعه در سنین پایه برداشته می‌شود.

طاهری آکردی با اشاره به برخی چالش‌های عفاف و حجاب در جامعه بیان کرد: کشور دچار خلأ قانون پوشش است و همین مساله سبب بروز چالش‌هایی در عرصه عفاف و حجاب شده است.

وی با بیان اینکه از گزارشگران فساد حمایت می‌کنیم، افزود: حمایت قانونی از گزارشگران فساد در بخش‌های مختلف مورد توجه است و مسبوق به سابقه بوده است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با تاکید بر لزوم الگوپذیری از سیره ائمه اطهار در امر به معروف بیان کرد: آمران به معروف در کارها به سیره، روش و منش ائمه اطهار و پیامبر اکرم (س) توجه کنند.

طاهری آکردی، نظم در بودجه ریزی کشور را علاج مشکلات فرهنگی برشمرد و اضافه کرد: بودجه فرهنگی در سرفصل‌های مختلف باید شفاف شود.

وی با بیان اینکه نگاه به فرهنگ باید تغییر کند، افزود: سهم محصولات فرهنگی و کیفیت آن در اخلاق اجتماعی و اعتقادی در بودجه فرهنگی مشخص نشده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه