English

مدیرکل صمت گیلان:

دست اندازی به اراضی ملی برای برداشت مصالح معدنی تخلف آشکار است

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان از برگزاری ۴۰ مزایده معادن راکد طی سال جاری در استان خبر داد و گفت: نظارت بر معادن دور افتاده گیلان در دستور کار قرار دارد.

دست اندازی به اراضی ملی برای برداشت مصالح معدنی تخلف آشکار است
به گزارش خبرگزاری موج گیلان

، تیمور پورحیدری، مدیر کل صمت گیلان، امروز در بازدید از پروژه‌های معادن دور افتاده در ارتفاعات دیلمان، پیرکوه و گرماور و چاکرود اظهار کرد: هرگونه برداشت معدنی بدون حضور مسئول فنی غیرقانونی است در برخورد با متخلفین حوزه معدن و متجاوزین به انفال دولت قاطع هستیم.

وی ضمن تذکر به معدنکاران منطقه با تاکید بر اینکه معادن امانتی در دست بهره‌برداران هستند و دست اندازی به اراضی ملی برای برداشت مصالح معدنی تخلف آشکار است، افزود: هر گونه فعالیت معدنی فاقد مجوز و بدون رعایت چارچوب قوانین معادن تخلف محرز است و متخلفین به مراجع قضائی معرفی می‌شوند.

پورحیدری با بیان اینکه تعداد ۵۰ معدن فعال در استان وجود دارد، اضافه کرد: میزان برداشت مواد معدنی از ابتدای سال جاری تاکنون به ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تن رسیده است.

این مسؤول تصریح کرد: معادن؛ صرفاً به صورت امانت در اختیار بهره بردار معدن قرار می‌گیرند که پس از اتمام برداشت صحیح ذخایر معدنی، با پرداخت حقوق دولتی و رعایت سایر ضوابط؛ طبق قانون مجدداً به منابع طبیعی برگردانده می‌شوند.

وی با ضمن بیان عدم وجود برخی امکانات لجستیکی و بودجه‌ای جهت نظارت مستمر بر معادن دور افتاده عنوان کرد: علیرغم کمبود تجهیزات و نیروی انسانی متخصص، نظارت بر معادن دور افتاده گیلان در دستور کار قرار داده‌ایم و با هر فعالیت غیرقانونی در این راستا به شدت برخورد خواهیم کرد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان افزود: در حال حاضر ۲۶ معدن غیر فعال در استان وجود دارد همچنین ۳۲ معدن راکد و فاقد بهره‌بردار معدنی داریم و در سال جاری ۴۰ مزایده جهت فعال سازی معادن راکد برگزار گردیده است.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه