سیدمحمدهاشم داخته مطرح کرد:

مدیر محیط زیست سازمان منطقه آزاد قشم گفت: در مدت سه روز آینده عمده مواد آلاینده نفتی موجود در سواحل جزایر قشم به همت گروه های مردمی جمع آوری می شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان،  سیدمحمدهاشم داخته مدیر محیط زیست سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به اینکه این طرح با هدف حمایت از محیط زیست اجرا شده است، گفت: بیش از ۱۰۰ نفر از نیرو‌های داوطلب و پاکبانان برای پاکسازی سواحل قشم از آلودگی‌های نفتی بسیج شده اند.

سیدمحمدهاشم داخته افزود: این نیرو‌ها در پنج گروه از شرکت تعاونی کارکنان منطقه آزاد، محیط زیست سازمان و شهرستان، اداره بنادر و دریانوردی، شهرداری و کلوپ‌های غواصی با همراهی مردم جزیره قشم عملیات پاکسازی نقاط هدف در سواحل قشم ساماندهی شده اند.

وی گفت: تلاش می‌شود در مدت سه روز آینده عمده مواد آلاینده موجود در ساحل جمع آوری شود.

مدیر محیط زیست سازمان منطقه آزاد قشم افزود: این آلودگی‌ها نخستین بارتوسط یکی از کلوپ‌های غواصی در روز شنبه ۱۶ شهریورماه به مدیریت محیط زیست سازمان منطقه آزاد اطلاع داده شد.

داخته گفت: پس از بررسی‌های مقدماتی نمونه‌هایی از آلودگی موجود در منطقه برای انجام آزمایش‌های تعیین منشاء به آزمایشگاه‌های تخصصی ارسال شده و درانتظار نتایج آزمایش‌ها هستیم.

وی درباره گستردگی آلودگی‌های نفتی در سواحل منطقه افزود: گزارش‌هایی درباره آلودگی اندک در ساحل لارک و هنگام وجود دارد، اما آلودگی اصلی در بخش‌هایی از ساحل جنوبی جزیره قشم مشاهده می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها