موج

حسن نظیفی خبر داد؛

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارس آباد گفت: از کل سطح زیر کشت محصولات بهاره و تابستانه در شهرستان پارس آباد به میزان 31 هزار و 500 هکتار کشت شده است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، حسن نظیفی ، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارس آباد گفت: از کل سطح زیر کشت محصولات بهاره و تابستانه در شهرستان پارس آباد به میزان 31 هزار و 500 هکتار کشت شده است که پیش بینی می شود 520 هزار تن محصول برداشت شود.

وی افزود: شهرستان پارس آباد یکی از 9 شهرستان استان اردبیل که به دلیل آب و هوای مناسب و خاک حاصلخیز نگین زمردین استان اردبیل بوده و ارتفاع آن از سطح دریا 60 متر و سطح زیر کشت اراضی آبی شهرستان 61 هزارو 701 هکتار (با کشت و صنعت مغان) و سطح زیر کشت اراضی دیم شهرستان 6 هزار و 368 هکتار (با کشت و صنعت مغان) که جمع کل اراضی آبی و دیم شهرستان پارس آباد 68 هزا و  69 هکتار می باشد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارس آباد بیان کرد: تولید سالانه بیش از یک میلیون تن انواع محصولات زراعی و باغی، تولید 100 درصد بذر سورگوم کشور، تولید بیش از 80 درصد بذر ذرت هیبرید رقم 704 کشور را عهده دار می باشد.

نظیفی افزود: امسال بیش از 22 هزار هکتار از اراضی این شهرستان به کشت محصولات بهاره اختصاص یافته که از این میزان ذرت(بذری، دانه ای و علوفه ای) 6 هزارو 313 هکتار  است و پیش بینی می شود کل تولید شهرستان 170 هزار تن برآورد شود.

وی گفت: همچنین در سطح 6 هزار و 981 هکتار از اراضی این شهرستان به کشت پنبه اختصاص یافته است و پیش بینی می شود کل تولید پنبه شهرستان 25 هزار تن برآورد شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارس آباد تصریح کرد: در راستای توسعه کشت چغندر در این شهرستان در سال زراعی جاری هزار و 830 هکتار کشت گردیده است که پیش بینی می شود در سال زراعی جاری میزان 91 هزار تن تولید گردد.

نظیفی افزود: در سطح 6 هزار و 699 هکتار از اراضی این شهرستان به کشت بادام زمینی اختصاص یافته است و پیش بینی می شود کل تولید بادام زمینی شهرستان 29 هزار تن برآورد شود.

وی بیان کرد: با توجه به کشت ثانویه بادام زمینی، در این شهرستان جاکار بادام زمینی تیپ های بهاره کلزا به میزان 4 هزار و 600 هکتار کشت شده و این سطح در حال افزایش بوده و گندم نیز کشت می گردد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارس آباد ادامه داد : در راستای عملیاتی نمودن تغییر الگوی کشت 2 هزار و 995 هکتار از اراضی زراعی این شهرستان به کشت سویا اختصاص یافته است که پیش بینی می شود 7 هزار و 200 تن محصول برداشت شود.

نظیفی افزود: امسال بیش از 4 هزار و 873 هکتار از اراضی این شهرستان به کشت محصولات جالیز و صیفی جات اختصاص یافته بود که از این میزان کل تولید شهرستان 186 هزار تن برآورد شد.

وی همچنین گفت: در سطح 540 هکتار از اراضی این شهرستان به کشت یونجه بهاره اختصاص یافته است و پیش بینی می شود تولید شهرستان 6 هزار تن برآورد شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها