موج
کدخبر : ۳۶۷۸۸۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-367885

مهدی شهسواری :

فرماندار قلعه گنج در حاشیه بازدید از کارخانه تعطیل شده آبمیوه پاکدیس گفت: راه اندازی مجدد کارخانه از طریق واگذاری به سایر متقاضیان در دستور کار است .

به گزارش خبرگزاری موج کرمان، مهدی شهسواری، فرماندار شهرستان قلعه گنج در حاشیه بازدید از کارخانه تولید آبمیوه پاکدیس در گفتگو با خبرنگار موج بر لزوم احیای مجدد این کارخانه تاکید و خاطر نشان کرد :کارخانه تولید آبمیوه پاکدیس قلعه گنج از طرح های اقتصاد مقاومتی است که در سال 1394 با اشتغالزایی 30 نفر و با حمایت بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی راه اندازی شد.

وی با بیان سرمایه گذاری 6 میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان در این کارخانه گفت : کارخانه تولید آبمیوه وبسته‌بندی پاکدیس با ظرفیت تولید ۲۰ میلیون پاکت آبمیوه در سال 94 شروع بکار کرد  اما بخاطر مشکلاتی متاسفانه این کارخانه تعطیل و نیروهای شاغل در این کارخانه تولیدی بیکار شدند.

وی با بیان طرح های فرمانداری قلعه گنج برای احیاء مجدد این کارخانه گفت : برای راه اندازی مجدد این کارخانه از طریق واگذاری به سایر متقاضیان  سرمایه گذاران بخش صنعتی و تغییر کاربری آن به منظور توسعه ویا ایجاد صنایع تولیدی و فراوری محصولات شهرستان برنامه هایی در دستور کار است .

رسول دادخدائی سرپرست کارخانه پاکدیس نیز با بیان تاسف از تعطیلی این کارخانه گفت : آلودگی آب ، بالا بودن هزینه های حمل و نقل انتقال آبمیوه به ارومیه ، نداشتن بازار فروش وپروانه بهره برداری از علل تعطیلی این کارخانه می باشد .

وی گفت :  کارگران این کارخانه بیکار یا به کارخانه آهک انتقال پیدا کردند و در حال حاضر بیش از یکسال و نیم این کارخانه تعطیل می باشد.

یحیی مالکی، مدیر شهرک های صنعتی جنوب کرمان نیز در این بازدید با بیان حل مشکل آب شهرک صنعتی قلعه گنج خاطر نشان کرد : در حال حاضر آب شهرک صنعتی قلعه گنج از طریق چاه استیجاری تامین میشود که این چاه استیجاری کافی و جوابگوی نیاز صنایع نیست به همین دلیل مجوز جهت حفر چاه جدید تامین آب شهرک صنعتی اخذ و بزودی عملیات حفاری آغاز خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج، طرح شهر نمونه اقتصاد مقاومتی قلعه گنج از سال 1393 به پیشنهاد رزم حسینی، استاندار اسبق کرمان و مشارکت بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در شهرستان محروم قلعه گنج در دست اجراست.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها