موج
کدخبر : ۳۶۴۲۳۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-364230

سعید نمکی:

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ویروس پیچیده کرونا هر روز چهره‌های بسیار متفاوت و موزیانه‌ای را نشان می‌دهد و همه نگران هستیم که با یک خیز جدید بیماری مواجه شویم

به گزارش خبرگزاری موج کرمان،  سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز 12 بهمن ماه در ستاد منطقه‌ای مقابله با کرونا شهرستان‌های شرقی کرمان در بم عنوان کرد: اجازه نمی‌دهیم پای محصولی به مجموعه کشور باز شود که با سلامت مردم در تضاد و تقابل باشد و یا عده‌ای بخواهند از این آشفته بازار استفاده کرده و بر موج اقتصادی سوار شوند.

وی ادامه داد: با مردم بیعت کردم که مصلحت‌اندیشی مانع نشود تا چیزی را به مردم نگویم. هم واکسن داخلی و کواکس را دنبال می‌کنیم و هم از مطمئن‌ترین منابع، واکسن وارد می‌کنیم. واکسن را اول به خانواده خودمان می‌زنیم تا مردم بدانند سلامت آنها از هر چیزی برای ما مهم‌تر است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، کاهش آمار کرونا در کشور را برگ زرین دیگری برای نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت: می‌توان با وفاق و همدلی و روحیه جهادی و تجربه دوران دفاع مقدس حماسه‌ای را خلق کنیم که در تاریخ اپیدمی‌های جهان ماندگار شود.

نمکی با قدردانی از مردم و کسبه‌ای که روزهای سخت کرونا محدودیت‌ها را تحمل کردند، گفت: حتی یک مرگ هم برای ما غم‌انگیز است، اما دستاوردهای امروز را باید به این مردم تبریک گفت.

وی ابراز داشت: ما و همکارانمان همواره نگران بازگشت موج جدید بیماری هستیم، این ویروس پیچیده هر روز چهره‌های بسیار متفاوت و موزیانه‌ای را نشان می‌دهد و همه نگران هستند که با یک خیز جدید بیماری مواجه شوند.

نمکی اظهار داشت: تمام حواسمان را جمع کردیم که به دام یک تله هولناک جدید نیفتیم، این نگرانی وجود دارد که ساده انگاری، عادی‌انگاری و بی‌توجهی به خطر بیماری، ما را دچار خیز چهارم بیماری در کشور کند.

وزیر بهداشت افزود: اگر دچار خیز چهارم بیماری شویم ارتفاعی به مراتب بیشتر و سرعت انتشار به مراتب بیشتر خواهد بود. این همدلی و وفاق و سرمایه ملی را به عنوان یک دستاورد بزرگ که با کمک همه از جمله بسیج و سازمان‌های مردم نهاد و دستگاه‌ها محقق شده است را باید حفظ کنیم و این طرح محله‌محور استمرار داشته باشد.

نمکی اظهار داشت: همدلی و وفاق ایجاد شده را نباید سست کنیم و آن را برای روزهای سخت و پربحران این مملکت به عنوان یک زیرساخت نگه داریم.

وی ادامه داد: توصیه من این است که شعله‌های کوچک بیماری در اقصی نقاط کشور را خاموش کرده و امروز که آمار ما کاهش یافته است از این فرصت طلایی استفاده کنیم. باید مراقب بود تا این شعله‌های کوچک آتش به دامن سلامتی ما نیندازد. وزیر بهداشت گفت: همان طور که حاج قاسم خانه به خانه به دنبال داعش رفت، ما هم باید خانه به خانه به دنبال ویروس کرونا برویم و تست بگیریم. امروز ابزار گسترده‌ای برای مبارزه با بیماری داریم.

دکتر نمکی عنوان کرد: تقاضا دارم امروز با ورود بخش خصوصی تست‌های سریع را افزایش داده و کانون‌های کرونا را شناسایی کنیم، کارهای زیادی انجام شده هر چند هنوز هم امکانات ما در حد مطلوب نیست.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها